امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 18:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 02/اسفند/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 725
کد خبر : 1029
کوهنوردان گرفتار در برف شهرستان طارم نجات یافتند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هفت کوهنورد که در 35 کیلومتری روستای شیلاندر شهرستان طارم در میان برف و کولاک گرفتار شده بودند با استفاده از یک فروند بالگرد و توسط تیم های امداد و نجات این جمعیت و عوامل اورژانس زنجان از مرگ نجات یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا؛ غفور آقاجانلو با اعلام این خبر افزود: این کوهنوردان پنج روز قبل به منظور کوهنوردی عازم این منطقه سخت و صعب العبور شده بودند.
وی اظهارکرد: خانواده های این کوهنوردان صبح روز گذشته، 30 بهمن ماه با اورژانس و هلال احمر تماس گرفته و برای نجان جان کوهنوردان درخواست کمک کردند و 2 تیم امداد و نجات کوهستان به صورت زمینی و با استفاده از خودروهای امدادی و یک تیم نیز از طریق هوایی عازم منطقه شدند.
وی با بیان اینکه امدادگران حوالی ساعت 13 ظهر موفق به پیدا کردن این هفت کوهنور شدند تصریح کرد: امدادگران پس از انجام اقدامات اولیه درمانی، چهار نفر از آنان که سرما زده شده بودند را با استفاده از بالگرد به بیمارستان آیت الله موسوی انتقال دادند و سه نفر دیگر را نیز پس از درمان به محل زندگی خود منتقل کردند.
آقاجانلو افزود: یکی از چهار کوهنورد که دچار سرمازدگی نیز شده بود دارای بیماری قلبی و یکی از آنان نیز دیابتی بود که خوشبختانه با تلاش امدادگران از مرگ نجات یافتند.
بنا بر این گزارش، روستای شیلاندر (چیلاندر) در ۶۴ کیلومتری شهر زنجان واقع است و مسیر منتهی به این روستا، جاده زنجان - طارم (زنجان - تهم) است که بعد از گذر از سد زیبای تهم و روستای تهم توسط یک جاده فرعی خاکی به این روستا می رسد.