امروز   سه شنبه   مورخ   27/آذر/1397   ساعت 22:57
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 12/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 817
کد خبر : 2155
امداد رسانی به گردشگران گرفتار در آبشار شوی دزفول

امداد رسانی به 28 گردشگر گرفتار در آبشار شوی دزفول

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: 28 گردشگر که به آبشار شوی در بخش کوهستانی شهیون دزفول سفر کرده بودند در منطقه گرفتار شده و توسط نیروهای امدادی این جمعیت امدادرسانی شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، عظیم رضای مرساق اظهار کرد: این گردشگران که به وسیله یک دستگاه اتوبوس برای تفریح به منطقه گردشگری آبشار شوی در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر در دل رشته کوه زاگرس سفر کرده بودند، در مسیر بازگشت با مشکل مواجه شده و ساعاتی پیش در تماس با هلال احمر در خواست کمک کردند.

وی افزود: طبق اطلاعات کسب شده اتوبوس این گردشگران به دلیل شیب تند جاده کوهستانی با مشکل فنی مواجه شده و در نقطه ای حادثه خیز متوقف شده و قادر به حرکت نبود.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول بیان کرد: پس از اعلام این حادثه، 2 تیم امداد و نجات کوهستان از هلال احمر به همراه مقادیری آذوقه ، چادر و پوشاک گرم برای آنها ارسال شد.

 

انتقال گردشگران گرفتار در مسیر آبشار شوی به دزفول

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: 28 گردشگر گرفتار در مسیر آبشار شوی در منطقه کوهستانی شهیون، بامداد روز شنبه به سلامت به دزفول منتقل شدند.

رضایی مرساق افزود: این گردشگران در نخستین ساعات بامداد روز شنبه به وسیله 2 دستگاه مینی بوس به دزفول منتقل شده و پس از آن راهی اهواز شدند.

 

ضرورت سفر به آبشار شوی با خودروهای مناسب و مطمئن

دکتر غلامحسین حسن پور از امدادگران جمعیت هلال احمر دزفول که در عملیات کمک به این گردشگران حضور داشته گفت: خودرویی که این گردشگران بوسیله آن به منطقه کوهستانی آبشار شوی سفر کرده بودند، یک دستگاه مینی بوس غیر استاندارد بودپ که حدود 2 برابر ظرفیت مسافر سوار کرده بود.

وی اظهار کرد: مینی بوس مذکور در مسیر بازگشت از آبشار شوی هنگام عبور از شیب تند جاده کوهستانی در منطقه «سرتنگ» با مشکل فنی مواجه شده و به سمت پایین جاده و دره ای عمیق منحرف شده بود که برخورد قسمت کف خودرو با تخته سنگی بزرگ و متوقف شدن آن از بروز فاجعه ای جلوگیری کرده است.

این مربی و امدادگر باسابقه هلال احمر دزفول ضمن توصیه به گروه های گردشگری مبنی بر استفاده از خودروهای مناسب برای سفر به منطقه کوهستانی آبشار شوی افزود: بخشی از جاده آبشار شوی سنگلاخ بوده و عبور از آن با خودروهای استاندارد و ایمن امکانپذیر است ضمن اینکه خودروهای مسافری در چنین جاده ای نباید بیش از ظرفیت مسافر سوار کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، آبشار شوی در 100 کیلومتری شهر دزفول در بخش کوهستانی شهیون و در دل رشته کوه زاگرس واقع است. این منطقه گردشگری با وجود آبشاری منحصربفرد و سفر صدها گردشگر از شهرهای مختلف کشور جاده ای نامناسب و کوهستانی دارد.