امروز   چهارشنبه   مورخ   21/آذر/1397   ساعت 11:52
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 12/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 839
کد خبر : 2156
حضور یگان پهپادی هلال احمر دزفول در نمایشگاه بین المللی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان:

حضور یگان پهپادی هلال احمر دزفول درهشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از حضور نخستین یگان پهپاد امدادی کشور در درهشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، صادق سلامت با اشاره به تشکیل نخستین یگان پهپاد امدادی کشور توسط هلال احمر دزفول اظهار کرد: حضور اعضای این تیم در نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی با هدف آشنایی مسئولان و عموم شرکت کنندگان با دستاوردهای جمعیت هلال احمر در زمینه استفاده از پهپاد و نقش مهم آن در عملیات های امداد و نجات صورت گرفت.

وی افزود: از جمله نکات مهم این نمایشگاه حضور شماری از شخصیت های برجسته کشوری و لشکری و حدود  150 شرکت و موسسه فعال ایرانی و خارجی در حوزه‌های مختلف صنعت هوایی بود و توانست نقطه مثبتی در شناسایی توانمندی هلال احمر خوزستان باشد.

سلامت بیان کرد: با توجه به اینکه هلال احمر دزفول به عنوان نخستین یگان پهپاد امدادی کشور محسوب می شود، حضور اعضای این تیم در این نمایشگاه به نمایندگی از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: این نمایشگاه از تاریخ 7 الی 10 آذرماه در مرکز نمایش های فضایی تهران از برپا شد.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول نیز با بیان اینکه تجهیز هلال احمر به امکانات روز امدادی در راستای کمک رسانی در حوادث طبیعی و سایر حوادث را مهم و ضروری است، اظهار کرد: این جمعیت با جذب جوانان نخبه و مبتکر، طرح استفاده از پهپاد در عملیات امداد و نجات را از سال گذشته آغاز کرده و در این زمینه به موفقیت های چشمگیری دست یافته است.

عظیم رضای مرساق افزود: با وجود رودخانه و مناطق کوهستانی مرتفع در شمال استان خوزستان و حوادث متعدد غرق شدگی در رودخانه دز، راه اندازی یگان پهپادی امداد و نجات هلال احمر کشور به عنوان نخستین یگان این نهاد ضروری بوده که بحمدالله محقق شده است.

وی گفت: یکی از پهپادهای مورد استفاده در یگان امداد و نجات جمعیت هلال احمر دزفول قادر به حمل حلقه های نجات برای کمک به حادثه دیدگان در رودخانه است.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول تصریح کرد: این پهپادها که مجهز به دوربین می باشند نقش مهمی در شناسایی و کمک رسانی در حوادث مختلف دارند ضمن اینکه طرح نصب دوربین های بسیار قوی بر روی پهپادها برای رصد عمق رودخانه با منظور شناسایی اجساد افراد غرق شده نیز در دستور کار قرار دارد.

بر اساس این گزارش، اسفندماه سال گذشته، آئین موافقت نامه همکاری تشکیل و فعالیت نخستین یگان پهپادی امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور بین اتحادیه هوافضای کشور، فرمانداری دزفول، پایگاه چهارم شکاری و جمعیت هلال احمر دزفول امضا شد.