امروز   سه شنبه   مورخ   27/آذر/1397   ساعت 23:29
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 14/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 554
کد خبر : 2174
بهره مندی 20 هزار نفر از خدمات سرپایی هلال احمر خوزستان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

256 هزار ماسک در ایام اربعین توزیع شد، بهره مندی 20 هزار نفر از خدمات سرپایی جمعیت هلال احمر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در ایام اربعین گرد و خاک بسیار شدیدی داشتیم که در خرمشهر بیش از 156 هزار ماسک، در دشت آزادگان 84 هزار ماسک و بیش از 15 هزار ماسک هم در سایر پست های امدادی مستقر در مسیرهای زائران اربعین توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، صادق سلامت در نشست هیأت مدیره هلال احمر استان با بیان اینکه  امسال 691  امدادگر و نجاتگر در قالب طرح اربعین حسینی در خدمت رسانی به زائران اربعین حسین مشارکت داشتند، اظهار کرد: از این تعداد 441 نفر درون مرز و 250 نفر هم بیرون مرز بودند.

وی افزود: در ایام اربعین به 20 هزار زائر در اربعین حسینی در دو مرز شلمچه و چذابه خدمات سرپایی ارائه شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد:در ایام اربعین گرد و خاک بسیار شدیدی داشتیم که در خرمشهر بیش از بیش از 156 هزار ماسک، در دشت آزادگان 84 هزار ماسک و بیش از 15 هزار ماسک هم در سایر پست های امدادی مستقر در مسیرهای زائران اربعین توزیع شد.

سلامت گفت: در مرز شلمچه دو اردوگاه هرکدام با ظرفیت 150 تخته چادر با همه امکانات زیستی پیش بینی شد. 

وی با بیان اینکه  5 پست امدادی از میدان مقاومت تا شلمچه برپا شد، اضافه کرد:12 آمبولانس در طول این محور کار خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی را به عهده داشتند که 6 آمبولانس متعلق به خوزستان و 6 آمبولانس متعلق به سایر استان ها بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: یک فروند بالگرد هم در مرزشلمچه و تیم مرکزی قرارگاه شلمچه که امسال هم مدیریت آن به عهده جمعیت هلال احمر خوزستان بود در این مرز مستقر شدند، اما از استان های معین هم به کمک ما آمده بودند.

سلامت ادامه داد: در مرز چذابه نیز همین امکانات به کار گرفته شد با این تفاوت که 2 پست امدادی بیشتر نسبت به مرز شلمچه به خاطر مسافت طولانی اهواز تا مرز چذابه در این مرز وجود داشت.

وی گفت: در این مرز 13 دستگاه آمبولانس مستقر شد که 6 آمبولانس به خوزستان و 7 آمبولانس هم به سایر استان ها تعلق داشت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: طی این مدت 27 آمبولانس در طرح اربعین استفاده شد که 13 آمبولانس در مرز چذابه، 12 آمبولانس در مرز شلمچه و 2 آمبولانس هم به صورت ستادی کار می کردند.

سلامت عنوان کرد: در کشور عراق نیز یک دشتگاه اتوبوس آمبولانس به همراه 2 پزشک، 4 پرستار، 4 نجاتگر و 2 راننده به کار گرفته شد که در کربلا مستقر شدند و 250 امدادگر و نجاتگر هم به عراق اعزام شد.

وی تصریح کرد: طرح اربعین نخستین بار در سال 90 توسط جمعیت هلال احمر و زمانی که هیچ سازمانی به جز نیروهای مسلح و نظامی وارد کار نشده بودند، اجرا شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه فقط این هلال احمر بودکه در مرزها انجام همه کارها را به عهده داشت، تصریح کرد: هر کاری که اکنون در قالب کمیته های مختلف ستاد اربعین انجام می شود در آن زمان تنها توسط جمعیت هلال احمر انجام می شد.

سلامت اضافه کرد: در اربعین امسال  مسئولیت کمیته امداد و نجات به جمعیت هلال احمر واگذار شد که به منظور ایجاد وحدت رویه در انجام ماموریت ها و تقسیم کار دستور العملی ابلاغ شد که دستور العمل بومی شده هلال احمر خوزستان بود.

به گفته معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان در مرحله اول فقط برای پست های قرارگاه های پشتیبانی عملیات امداد و نجات مستقر در دو مرز شلمچه و چذابه بوده است و فقط دو شهرستان خرمشهر و دشت آزادگان به مدت 23 روز درگیر طرح اربعین شدند.

سلامت با بیان اینکه طرح اربعین حسینی دو مرحله داشت که مرحله اول از 29 مهر شروع شدکه مصادف با اول ماه صفر بود،گفت: مرحله دوم یک هفته بعد از مرحله اول آغاز شدکه در این مرحله همه پست هایی که در مسیر هستند درگیر اجرای طرح بودند.

وی اضافه کرد: مرحله دوم طرح اربعین حسینی به مدت 15 روز اجرا و از ظرفیت شهرستان های آبادان، امیدیه آغاجاری، شادگان و ماهشهر به عنوان شهرستان های معین مرز شلمچه استفاده شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستانگفت: امسال کار دیگری که انجام شد استقرار پست امدادی در  به سر عبدالخان به بستان بود. چون اکثر زائرانی که از این مسیر تردد می کنند از مسیر عبدالخان به مرز چذابه می روند و این مسیر بسیار پر تردد بوده است.