امروز   سه شنبه   مورخ   27/آذر/1397   ساعت 22:19
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 14/آذر/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 508
کد خبر : 2175
کمک 22میلیارد ریالی خوزستانی ها به زلزله زدگان کرمانشاه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

کمک 22میلیارد ریالی خوزستانی ها به زلزله زدگان کرمانشاهی، تضعیف هلال احمر تضعیف اعتماد عمومی است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ارزش ریالی کمک های نقدی و غیرنقدی مردم خوزستان به زلزله زدگان کرمانشاهی  بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون ریال بوده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در جلسه هیأت مدیره جمعیت هلال احمر استان با اشاره به حادثه زمین لرزه در کرمانشاه و اقدامات هلال احمر استان دراین زلزله و کمک های مردم خوزستان به زلزله زدگان کرمانشاه، اظهار کرد: جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه به صورت فراگیر در سراسر استان انجام شد و بیشترین مقدار کمک های ریالی از اهواز صورت گرفت.

وی افزود: ارزش ریالی کمک های نقدی و غیرنقدی مردم خوزستان به زلزله زدگان کرمانشاهی بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون ریال بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: یکی از وظایف مهم جمعیت هلال احمر امداد و نجات در حوادث به ویژه زلزله است که شاهد پس لرزه های آن در خوزستان و ایجاد نگرانی در میان مردم استان بودیم.

دکتر خدادادی گفت: این زلزله از قدرت بی سابقه ای برخوردار بود ولی خوشبختانه تلفات کمتری نسبت به زلزله های قبلی داشت و تخریب ساختمان ها به دلیل فرسودگی آنها بیشتر بود.

وی اضافه کرد: پس از وقوع زمین لرزه در کرمانشاه بلافاصله جلسه ستاد مدیریت بحران هلال احمر استان تشکیل شد و با تماس هایی که با مسئولان داشتیم، آمادگی نیروهای امدادی اعلام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: پس از آن تیم های امدادی در شهرستان ها ارزیابی خود را آغاز کردند و پس از آن شروع به برنامه ریزی برای خدمات رسانی به زلزله زدگان و جمع آوری و ارسال اقلام و کمک های امدادی به کرمانشاه کردیم.

دکتر خدادادی گفت: یکی از کارهای مهم و اثرگذاری که از سوی هلال احمر خوزستان صورت گرفت، ارسال 700 قرص نان به صورت روزانه به مناطق زلزله زده کرمانشاه بود که با همکاری بخش خصوصی انجام شد.

وی ادامه داد: حضور تیم های ساماندهی حمایت های روانی و اجتماعی(سحر) جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان و تیم های امداد از دیگر اقدامات این جمعیت بود که برکات فراوانی به همراه داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه تیم های امداد و نجات اقلام امدادی را در مناطق تعیین شده میان زلزله زدگان توزیع می کنند، گفت: حضور تیم حمایت های روانی هلال احمر استان تاثیر و بازتاب مثبتی در مناطق زلزله زده داشت.

دکتر خدادادی با اشاره به برخی هجمه ها به هلال احمر در روزهای نخست وقوع  زلزله کرمانشاه تأکید کرد: حضور تیم های حمایت روانی هلال احمر در مناطق زلزله زده توانست فضای منفی شکل گرفته علیه هلال احمر را به خوبی تغییر داد به طوری که ورق برگشت و تخریب ها و هجمه ها دفع شد.

وی گفت: مردم به این نتیجه رسیدند که کمک رسانی به صورت انفرادی و جزیره ای بدون هماهنگی با نهادهای امدادی فایده و نتیجه مثبتی در ندارد.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان این نهاد از سابقه دیرین در زمینه امدادرسانی در زمان وقوع بلایای طبیعی در کشور برخوردار است و تضعیف هلال احمر منجر به تضعیف سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی می شود.

دکتر خدادادی امداد و نجات و کمک به مردم در زمان وقوع بلایای طبیعی را وظیفه ذاتی و قانونی جمعیت هلال احمر دانست و خواهان تقویت جایگاه جمعیت هلال احمر و حمایت از این نهاد در جامعه شد.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات روزهای نخست زلزله مدیریت افکار عمومی بود و متاسفانه با فضایی که شکل گرفت افکار عمومی به خوبی مدیریت نشد.