امروز   پنج شنبه   مورخ   22/آذر/1397   ساعت 13:02
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/دی/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1006
کد خبر : 2357
نقاط قوت و ضعف امداد رسانی در زلزله کرمانشاه در بهبهان

نشست بررسی نقاط قوت و ضعف هماهنگی دستگاه های امداد رسان در زلزله کرمانشاه در بهبهان برگزار شد

هماهنگی بین بخشی، رمز موفقیت دستگاه های امدادی در حوادث

رییس جمعیت هلال احمر بهبهان از نشست بررسی نقاط قوت و ضعف هماهنگی دستگاه های امداد رسان در زلزله کرمانشاه خبر داد 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان جمشید خونزر اظهار کرد: این نشست با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف هماهنگی بین دستگاه های امدادی در زلزله کرمانشاه با حضور جمعی از مربیان، اعضا و پرسنل جمعیت هلال احمر بهبهان تشکیل شد.

وی افزود: در این نشست نقاط قوت و ضعف عملکرد گروهای امدادی با حضور ارزیاب دوره های آوار برداری و ناظر معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

رییس جمعیت هلال احمر بهبهان با بیان اینکه اصلاح نقاط ضعف در ماموریت های امدادگران از اهم وظایف واحد امداد بشمار می‌رود، تصریح کرد: با بازبینی نقاط ضعف و اصلاح خطاهای ناشی از استرس کار می‌توان به نقطه مطلوبی رسید و روند امداد رسانی را تسریع کرد.

رییس جمعیت هلال احمر بهبهان با بیان اینکه مباحث تخصصی بین اعضا و کارشناسان زمین شناسی صورت گرفت، بیان کرد: نخستین راهکار کاهش تلفات و تسریع عملیات امداد رسانی برای مناطق در معرض خطر لزوم تجهیز مساجد و مدارس، تخصیص سهمیه نفت و سوخت رسانی به روستاها، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در زمینه کاهش اثرات حوادث غیر مترقبه و هماهنگی دستگاه های نظارتی، خدماتی و امدادی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: نخستین قدم در کاهش خسارات زلزله این است که بتوانیم نحوه برخورد مناسب با این حادثه را به مردم شناسانده و در این زمینه تمام دستگاها، همکاری لازم را داشته باشند.

براساس این گزارش زلزله 7.2 ریشتری کرمانشاه 21 آبان ماه امسال بوقوع پیوست.