امروز   چهارشنبه   مورخ   21/آذر/1397   ساعت 11:24
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 20/دی/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1081
کد خبر : 2362
آماده باش در پی زمین لرزه 4.2 ریشتری در گوریه شوشتر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

در پی زمین لرزه 4.2 ریشتری در گوریه؛ امدادگران هلال احمر شوشتر در آماده باش کامل هستند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به لرزش های پیاپی در گوریه شوشتر، گفت: با توجه به احتمال وقوع زلزله های مجدد در گوریه امدادگران هلال احمر شوشتر در آماده باش کامل به سر می برند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، صادق سلامت درگفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع زلزله های مکرر و مستمر در هفته های اخیر در گوریه شوشتر اظهار کرد: با توجه به سابقه قبلی زلزله خیزی گوریه شوشتر و قرارداشتن این شهر روی گسل و فعال بودن آنها تمام پیش بینی ها و سناریوهای احتیاطی و امدادی لازم در خصوص رسیدگی به  مصدومان و مجروحان احتمالی زلزله در گوریه اندیشیده شده است.

وی افزود: با توجه به وقوع بیش از 40 زلزله درگوریه شوشتر و همچنین پیش بینی های مراجع مرتبط با زلزله امدادگران هلال احمر استان در آماده باش کامل به سر می برند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به وقوع 2 زمین لرزه در سال 1383 در گوریه شوشتر، تصریح کرد: زمین لرزه های متوالی شهر گوریه از توابع شهرستان شوشتر در خوزستان، به دلیل وجود 2 گسل فعال در این منطقه است.

سلامت اضافه کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر شوشتر در منطقه مستقر هستند و تجهیزات و امکانات لازم نیز به اندازه کافی در انبارها موجود است و جای هیچگونه نگرانی و یا کمبودی وجود ندارد.