امروز   چهارشنبه   مورخ   21/آذر/1397   ساعت 11:03
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 21/دی/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 912
کد خبر : 2363
مانور امداد لحظه ای ساعت صفر در شهرستان کوهدشت

برگزاری مانور لحظه ای ساعت صفر

 به منظورسنجش میزان آمادگی عوامل امدادی مانور امداد لحظه ای ساعت صفر در شهرستان کوهدشت اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان، محمدباقرمحمدی با اعلام این خبر افزود: این مانور آزمایشی به صورت غافلگیرانه و بدون هیچگونه اطلاع قبلی در شهرستان کوهدشت و با هدف آزمودن سرعت عمل عوامل امدادی صورت گرفت.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر لرستان گفت: هدف از اجرای این مانور را حفظ توان، سنجش آمادگی نیروهای عملیاتی و امدادی و بکارگیری تجهیزات و امکانات مورد نیاز، شناخت ضعف و قوتها، اصلاح و بهبود وضعیت فعلی نیروها اجرا شد.

وی افزود: در این مانور توان و سرعت عمل جمعیت  هلال احمر شهرستان کوهدشت مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفت که خوشبختانه در کمترین فاصله زمانی ، تعداد   45 نفر ازامدادگران حضور موثر و چشمگیری داشتند.

 محمدی درادامه با اشاره به اينكه كار امداد رساني در هلال احمر از زمان خاصي تبعيت نمي كند گفت: احتمال وقوع حادثه در هر لحظه از شبانه روز وجود دارد بنابراين نيروهاي جمعيت هلال احمر و تمامی سازمان های امداد و نجات  بايد به صورت شبانه روزي از آمادگي لازم برخوردار باشند.

وی عملکرد نيروهاي امدادی جمعیت هلال احمر کوهدشت را مثبت ارزيابي كرد و گفت: اين آمادگي بايد در هر شرايط در بين نيروهاي هلال احمر وجود داشته باشد چرا كه كار امداد رساني به طور مستقيم با جان هموطنان در ارتباط است.