امروز   چهارشنبه   مورخ   23/آبان/1397   ساعت 04:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 24/دی/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 894
کد خبر : 2370
احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای زنجان به قزوین

 

پایگاه امداد و نجات جاده ای زنجان به قزوین احداث می شود

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: روز گذشته و با حضور مسئولان استانی و کشوری پایگاه امداد و نجات جاده ای این جمعیت واقع در عوارصی زنجان به قزوین کلنگ زنی شد و تحقق این امر خدمات رسانی بهینه را بیش از گذشته تسهیل خواهد کرد.

شهرام میرزایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون امدادگران جمعیت هلال احمر این استان به مدت 12 سال در کانکس مستقر در عوراضی زنجان به تبریز فعالیت می کردند و برای ساماندهی این موضوع و رایزنی انجام گرفته زمین مورد نیاز آن واقع در عوارضی زنجان قزوین توسط اداره راه و شهرسازی تامین شد.

وی اظهار کرد: زمین فعلی سه هزار متر مربع مساحت دارد که در سه طبقه احداث خواهد شد و بخش های مختلفی از قبیل سوله پشتیبانی و پت بالگرد پیش بینی شده که اسناد و مدارک لازم اجرای این طرح نیز به جمعیت هلال کشور ارسال شده تا بودجه مورد نیاز آن در بودجه سال آینده لحاظ شود.

میرزایی افزود: بر این اساس پایگاه امداد و نجات جاده ای عوارضی زنجان به تبریز ثبت شده و بر این اساس این پایگاه برای خدمات رسانی بهتر به محل جدید و عوارضی زنجان به سمت قزوین منتقل می شود و به نوبه خود تغییر چندانی در افزایش و یا کاهش پایگاهها ندارد.

وی بیان کرد: در سفر روز گذشته دبیرکل جمعیت هلال احمر و روسای سازمان های امداد و نجات نسبت به ضرورت احداث پایگاه های امداد و نجات در محورهای دندی و حلب از توابع شهرستان ایجرود تاکید شد که این کار با هدف کاهش بار ترافیکی انجام می گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: بر این اساس طی 2 سال گذشته ساخت پایگاه های امداد و نجات جاده ای در کشور ممنوع اعلام شده و فقط در صورت داشتن طرح توجیهی و تامین اعتبارات لازم انجام می گیرد که در صورت موافقت این دو 2 پایگاه نیز ساخت آنها استانی و تامین تجهیزات آن از طریق این جمعیت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بطور میانگین برای ساخت هر پایگاه امداد و نجات جاده ای 500 میلیون تومان مورد نیاز است و علاوه بر آن مسوولان هلال احمر کشوری نسبت به تامین تجیهزات مورد نیاز قول مساعد دادند که چشم انداز بهتری را بوجود می آورد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اضافه کرد: پایگاه امداد و نجات جاده ای زنجان به سمت تبریز با مشارکت های مردمی خیرین و حمایت های مسوولان استانی احداث خواهد شد.

هم اکنون 15 پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت جمعیت هلال احمر در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند.