امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 22:58
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 10/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 861
کد خبر : 2485
دیدار مدیرعامل با مدیرکل حوزه استانداری کرمان

در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با مدیرکل حوزه استانداری مطرح شد؛ رضا فلاح: هلال احمر همیشه آماده است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با همراهی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و معاونین این جمعیت با مدیرکل حوزه استانداری کرمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در این دیدار بیان کرد: هلال احمر سازمان غیردولتی و عام المنفعه است.

فلاح با اشاره به وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر در امر امدادونجات به معرفی سایر خدمات و فعالیت های این نهاد مردمی پرداخت و افزود: درحوزه معاونت آموزش و پژوهش با عقد تفاهم نامه با اداراتی همچون یگان امداد و نیروهای مسلح، اداره پست، حوزه علمیه، اداره زندان ها و ... با هر نوع جامعه هدف اعم از بزرگسال، کودک، نوجوان، بی سواد و کم سواد با برگزاری دوره های آموزشی خادم (چهره به چهره)، کلاس های حضوری و نیمه حضوری، فضای مجازی و سایر در حال ارائه آموزش های امدادی به عموم مردم استان هستیم.  

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی امدادی با هدف صرفه جویی هزینه ها در زمان حوادث و بحران خاطرنشان کرد: طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) تا کنون63 هزار خانوار در استان کرمان را با توجه به تعدد مخاطرات طبیعی در سطح استان با هدف افزایش تاب آوری مردم در حال اجرا است.

وی با اشاره به وظایف معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر خاطر نشان کرد: این معاونت با توجه به وظیفه مهم در حیطه بهداشت درمان در زمان شرایط اضطراری و عادی؛ دانشگاه علوم پزشکی و وزات بهداشت را در زمان بروز حوادث ناگوار یاری و همراهی می کند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به حضور تیم درمان اضطراری استان در مانور سراسری تیم های درمان اضطراری در استان بوشهر به مناسبت دهه فجر تصریح کرد: در شرایط عادی معاونت بهداشت و درمان با دارابودن مرکز توانبخشی در شهرستان های کرمان و بم و همچنین سه داروخانه در سطح استان کرمان در حال خدمت رسانی به عموم مردم استان است.

فلاح با اشاره به سفر رییس جمعیت هلال احمر کشور در دهه فجر به استان کرمان اظهار کرد: در این سفر یک روزه چندین پروژه عمرانی درمانی و امدادی جمعیت هلال احمر استان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت و عملکرد معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان افزود: این معاونت با راه اندازی و اعزام کاروان سلامت با هدف ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و حمایت زیستی و معیشتی در مناطق محروم به نیازمندان حتی در دورترین نقطه استان نیز فعالیت می کند.

وی با تاکید بر این نکته که "هلال احمر همیشه آماده است"، افزود:  با راه اندازی خانه های هلال در مناطق دوردست شهری، روستایی و دهستان هایی که دسترسی آنان به جمعیت هلال احمر مشکل است، با توانمندسازی امدادی نیروهای بومی آمادگی هلال احمر در زمان بحران افزایش می یابد.

رضا فلاح تصریح کرد: در بخش امدادونجات وظیفه پاسخگویی در حوادث با هدف صحیح و سریع بودن خدمات امدادی، نمونه بارزی است که در زلزله های اخیر هجدک و کوهبنان میتوان به آن اشاره کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی، جمع آوری و به روز رسانی اطلاعات و آمار دقیق در سراسر استان و منطقه بندی شهرستان ها در خصوص شناسایی نقاط حادثه خیز، سرعت پاسخگویی امدادی افزایش خواهد یافت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه: هلال احمر در رأس خدمات امدادی کشور است

حجت الاسلام والمسلمین مجید سجادی در این دیدار گفت: در زمان بحران و حوادث، خدمات امدادی و داوطلبانه جمعیت هلال احمر در رأس هرم خدمات امدادی در کشور قرار دارد که در ادامه رضایت مندی مردم برای جمعیت بسیار مهم است.

سجادی با اشاره به بُعد دیگر فعالیت جمعیت هلال احمر در زمان صلح و آرامش گفت: بحث سلامت جامعه، ارائه آموزش های امدادی، اجرای فعالیت های فرهنگی و بشردوستی توسط اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران با هماهنگی و نظارت دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت در حال اجرا است.