امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 22:17
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 11/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 822
کد خبر : 2489
برگزاری دوره بازآموزی پیش بیمارستانی شهرستان مهریز

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز خبر داد:

برگزاری دوره بازآموزی پیش بیمارستانی و کار با خودرو نجات ویژه نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز

دوره بازآموزی پیش بیمارستانی و کار با خودرو نجات ویژه تجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز برگزار شد.

محسن زارعیان رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز اظهار داشت : این دوره بازآموزی که ویژه نجاتگران پایگا‌ه‌های بین شهری هلال احمر مهریز است با هدف ایجاد همکاری و کار گروهی در حوادث، آشنایی با بخش‌های مورد نیاز در حوادث و شناخت توانمندی‌های فردی و گروهی در فصل زمستان برگزار شده است.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز گفت : در این دوره که با حضور امدادگران و نجاتگران پایگاه جاده ای برگزار شد، امدادگران مباحث شرح وظایف نجاتگر پیش بیمارستانی – ارزیابی صحنه و محیط حادثه-تثبیت پزشکی مصدوم –آسیبهای شایع پس از سوانح و مراقبتهای آن – تریاژ -انتقال مصدوم-فوریتهای نجات و فوریتهای درمانی را به صورت تئوری و عملی آموزش دیدند.

وی عنوان کرد : همچنین در ادامه آشنایی كامل با انواع تجهیزات از جمله خودروی نجات، آمبولانس، کار با تجهیزات نجات هیدرولیک و پنوماتیک، اطفاء حریق و ارزیابی و رها سازی مصدوم از خودرو ، امدادرساني به مصدومان جاده‌ای، از جمله دیگر مباحث این  دوره بازآموزی بود.

زارعیان با اعلام اینکه این دوره بازآموزی علاوه بر بالا بردن توان امدادی نیروها، آمادگی آنها برای حضور مناسب در صحنه‌های حادثه به عنوان کمک دهنده اول را نیز تقویت می‌کند. ، خاطر نشان کرد: در این دوره امدادگران و نجاتگران. آموزش انواع تجهیزات از جمله خودروی نجات، آمبولانس، کار با تجهیزات نجات هیدرولیک و پنوماتیک، اطفاء حریق و ارزیابی و رها سازی مصدوم از خودرو ، امدادرساني به مصدومان جاده‌ای و ... فرا گرفتند.