امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 22:18
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 28/بهمن/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 737
کد خبر : 2572
برگزاری دوره پیش بیمارستانی ویژه امدادگران کرمانی

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان کرمان خبر داد؛ برگزاری اقدامات پیش بیمارستانی ویژه امدادگران کرمانی

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری اقدامات پیش‌بیمارستانی ویژه 60 نفر از  امدادگران برادر استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان، محمد حیدری پور در این رابطه، گفت: این دوره با هدف یادگیری اقدمات پیش‌بیمارستانی در زمان حوادث و در طی 2 دوره در مرکز آموزش های تخصصی پایگاه جنوبشرق کشور برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این دوره با حضور 60 امدادگر برادر در مرکز آموزش های تخصصی پایگاه امدادی جنوب شرق برگزار می شود، تصریح کرد: مباحث علمی و تخصصی تثبیت پزشکی، اقدامات اولیه بعد از حادثه، مستندسازی، فوریت‌های پزشکی، حمل و انتقال مصدوم از موضوعات مهم تدریس شده در این دوره است.

وی با اشاره به نحوه برخورد با مصدومان ترومایی در حوادث و همچنین افزایش توانمندی‌های امدادگران، انجام مراقبت و اقدامات پیش بیمارستانی مصدومان تصریح کرد: با توجه به اهمیت توانمندسازی نیروهای امدادی و آمادگی امدادگران جهت حضور مناسب در صحنه های حادثه به عنوان اولین کمک رسان و بهره‌مندی از متد جدید و ارتقا سطح دانش امدادی و توان عملیاتی آنان، این دوره تخصصی برگزار شده است.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: دوره تخصصی امدادونجات جاده ای در 2 دوره مجزا ویژه برادران در تاریخ های 6 و 11 اسفندماه جاری برگزار نیز خواهد شد.