امروز   سه شنبه   مورخ   28/اسفند/1397   ساعت 04:57
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 10/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1735
کد خبر : 2628
خدمت رسانی خوزستان به حادثه دیده گان از ابتدای سال

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

خدمت رسانی هلال احمر به 84 هزار حادثه دیده در ده ماه نخست امسال ، 11 هزار نفر اسکان داده شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: طی 10 ماه گذشته بیش از 84 هزار نفر از افراد حادثه دیده در حوادث مختلف از خدمات امدادی هلال احمر استان بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا آخر دی ماه 995 مورد حادثه در استان خوزستان رخ داد.

وی افزود: در این حوادث بیش از 84 هزار نفر از افراد سانحه دیده از خدمات امدادی هلال احمر استان بهره مند شدند و به 84 هزار نفر از مصدومان نیز امدادرسانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۹۲۶ نفر در این حوادث توسط امدادگران جمعیت هلال احمر نجات پیدا کردند که ۷۹۴ نفر به بیمارستان منتقل و ۱۳۲ نفر  هم به صورت سرپایی توسط امدادگران درمان شدند.

دکتر خدادادی ادامه داد: بیش از 11 هزار نفر از کسانی که در حوادث مختلف دچار آسیب شده بودند نیز با توجه به شرایط خاص آب و هوایی توسط امدادگران هلال احمر اسکان داده شدند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیشترین تصادفات در این بازه در محور شادگان- اهواز  با 32 مورد- بهبهان- گچساران با 31 مورد و اهواز- مشراگه با 28 مورد رخ داد.

وی افزود: بیشترین مصدومیت درمحور بهبهان - گچساران با 88 نفر مجروح و محور شادگان- اهواز 75 نفر مجروح جاده ای بود و بیشترین انتقالی توسط امدادگران هلال احمر توسط پایگاه امداد و نجات بین شهری دارخوین با 45 نفر و  پایگاه امداد و نجات بین شهری شهید محمود کاری بهبهان 44 نفر صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: 10 هزار و 242 نفر نیروی عملیاتی و امدادگر در قالب 1875 تیم عملیاتی به همراه 1854 دستگاه آمبولانس به این حوادث اعزام شدند.