امروز   شنبه   مورخ   27/بهمن/1397   ساعت 10:39
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 23/فروردين/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 343
کد خبر : 2759
آمادگی کامل خوزستان برای مواجه با سیلاب های احتمالی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد:

آمادگی کامل هلال احمر خوزستان برای مواجه با سیلاب های احتمالی در شمال استان، مردم هشدارهای ستاد بحران را جدی بگیرند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی و دستور ستاد مدیریت بحران استان، عوامل هلال احمر در آمادگی کامل برای مواجه و مقابله با سیلاب احتمالی در شهرهای شمال استان هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، صادق سلامت با اشاره به هشدار جدی و اعلام آماده باش ستاد مدیریت بحران استان در خصوص وضعیت جوی شهرهای شمال استان و احتمال وقوع سیل در این شهرها، اظهار کرد: با توجه به حادثه سیلاب سال 95 و بروز خسارات و تلفات زیاد جمعیت هلال احمر استان همه پیش بینی های لازم را انجام داده و جای نگرانی وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به پیش بینی هواشناسی و دستور ستاد مدیریت بحران استان هلال احمر خوزستان در آمادگی کامل برای مواجه و مقابله با سیلاب احتمالی در شهرهای شمال استان است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: امدادگران، تجهیزات و خودروهای امدادی و چادرهای اسکان اضطراری به اندازه کافی پیش بینی شده و هماهنگی لازم میان دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران و جمعیت هلال احمر وجود دارد.

سلامت گفت: مردم از نزدیکی به سواحل و رودخانه ها و مسیرهای سیلاب دوری کنند تا دچار مشکلی نشوند و هشدارهای ستاد مدیریت بحران را جدی بگیرند.

بر اساس این گزارش، در پی بارندگی بهاره در هفته گذشته و پیش بینی های اخیر سازمان هواشناسی  مبنی بر احتمال وقوع سیلاب در شهرهای شمالی خوزستان ستاد مدیریت بحران استان با صدور اطلاعیه ای نسبت به وضعیت جوی در استان و لزوم انجام تمهیدات لازم، آماده باش نیروها و برقراری کشیک شبانه روزی و انجام اقدامات فوری هشدار داد. همچنین طبق پیش بینی شازمان هواشناسی این سامانه تا پایان هفته در خوزستان فعال است.