امروز   شنبه   مورخ   27/بهمن/1397   ساعت 11:26
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 26/فروردين/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 403
کد خبر : 2768
تجلیل از امدادگران در طرح های نوروزی شهرستان ایجرود

همایش تجلیل از داوطلبان ،امدادگران و جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ایجرود

 همایش تجلیل از شرکت کنندگان در طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر شهرستان ایجرود با حضور مدیرعامل  جمعیت هلال‌احمراستان زنجان و جمعی از مسئولین شهرستان ایجرود برگزار شد

 

همایش تجلیل از امدادگران ،جوانا و داوطلبان طرح های نوروزی جمعیت هلال احمرشهرستان ایجرود با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ، حجت الاسلام و المسلمین نصیری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمراستان ، مهندس بیات فرماندار شهرستان ایجرود و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایجرودو تنی جنر از مسئولین شهرستان  در سالن مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد. 

این مراسم درراستای تجلیل از امدادگران ، جوانان و داوطلبان  جمعیت هلال احمر شهرستان  در طرح نوروزی امداد و نجات و پست های ایمنی وسلامت مسافرین نوروزی برگزار گردید .  

 
در ابتدای مراسم حجت الاسلام نصیری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان نیز در این مراسم  از تلاش‌های اعضا و فعالان جمعیت هلال احمرشهرستان ایجرود  تقدیر و تشکر کرد.

حجه الاسلام نصیری گفت: در کشور ما با توجه به وقوع بلایای  طبیعی مانند زلزله، سیل و .... حوادث غیر طبیعی و میزان بالای میزان مرگ و میر در تصادفات جاده ای می طلبد تا تمام تلاش خود را برای کاهش سطح این تلفات بسیج کنیم  .

 وی افزود: در همین راستا هلال احمر به دنبال پیاده سازی شعار "هر خانواده،یک امدادگر" با استفاده از ظرفیت های فراوان خود در سازمان جوانان و سازمان داوطلبان در غالب برگزاری کارگاه های آموزشی، ایجاد تیمهای امدادی گروه های داوطلبان در عرصه های پیشگیری و افزایش آمادگی می باشد.

حجت السلام نصیری  اظهار داشت: این امدادرسانی ها بسیار ارزشمند است و علاوه بر اینکه مردم قدردان این کمک رسانی ها هستند، اجر این کار در نزد خداوند متعال است.

وی با اشاره به سخن پیامبر کرم(ص) مبنی برویژگی برترین انسان‌ها، گفت: کسی که سود بیشتری به مردم برساند برترین انسان‌ها است و همدلی، همزبانی، مهربانی و دستگیری از مردم مهم‌تر از امکانات مادی بوده و ارزشی فراتر از ارزش مادی دارد و حضور امدادگران در ایام نوروز به دور از خانواده گویای صادق این واقعیت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این مراسم خاطر نشان کرد: این روزها یادآور پاک ترین و زیباترین لحظاتی است که می توان تلالو همدلی و مهربانی را به وضوع در آن مشاهده کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به نقش مهم و با ارزش امدادگران و جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر و اهمیت معنوی فعالیت های آنان افزود: هر ساله این سعادت نصیب خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر می گردد تا افتخاری همچون امدادگران و جوانانی را در کنار خود داشته باشد که درحالی مشغول خدمت رسانی به هموطنان خود هستند که لحظه ای دوری از خانواده خود را احساس نمی کنند.
وی در ادامه با بیان این نکته که هیچگاه نمی توانیم به معنای واقعی کلمه انچنانی که شایسته امدادگران و جوانان است از آنان تقدیر کنیم گفت: بی شک عرضه خالصانه خدمات و مساعی پربار تلاشگران خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر، مسئله بزرگ و عظیمی است که دهها و شاید صدها بار تقدیر و تشکراز آن نمی توان جبران زحمات آنان باشد.

درادامه مراسم بیات فرماندار شهرستان ایجرود در این مراسم با تقدیر از تلاش های امدادگران و جوانان در طرح های امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، اظهار کرد: این گونه برنامه ها ثواب بسیار بالایی دارد و پاداش اخروی همه جوانان و امدادگران که بهترین ساعات و روزهای زندگی خود را صرف خدمت به مردم می کنند، با خدای منان است.

وی افزود : حضور امدادگران و جوانان در هرپایگاه و پست هلال احمر در ایام اجرای طرح نوروزی، نشان از آمادگی بالای تمامی کارکنان، پرسنل و داوطلبان جمعیت هلال احمرشهرستان  دارد ولازم است از تلاش این عزیزان  تقدیر وتشکر نماییم .

دراین مراسم ، 30 نفر از تلاشگران و شرکت کنندگان در طرح های نوروزی ، امداد ونجات وایمنی وسلامت مسافرین نورروزی  جمعیت هلال احمر شهرستان ایجرود با اهداء لوح سپاس و هدایا توسط مسئولین تجلیل بعمل آمد .