امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 23:12
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 28/فروردين/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 337
کد خبر : 2784
پیدا شدن ۳ نفر از گمشدهای در برف‌ منطقه چور ایذه

۳ نفر از ۸ مرد گمشده در برف‌های منطقه چور ایذه پیدا شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به مفقودشدن ۸ مرد در برف کوهستان چور ایذه گفت: تاکنون ۳ نفر از این مردان پیدا شده و در منطقه امن چاور قرار گرفته‌اند و تلاش‌ها برای پیدا کردن دیگر گمشدگان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی با اشاره به گم شدن تعدادی از عشایر در کوه چور ایذه اظهارکرد: 8 مرد از عشایر ممبین از توابع ممبین ایذه روز گذشته برای آماده‌سازی فضای اسکان ییلاقشان راهی بازفت می‌شوند.

وی به وجود تنگه‌ای کوهستانی به نام چاور در مسیر حد فاصل ممبین تا بازفت و همچنین با اشاره به بارش برف شدید و باران در این منطقه افزود: یکی از این مردان با اقوامشان تماس می‌گیرد و خبر از گم کردن مسیر را می‌دهد که امروز نیز خبر گم شدن این 8 مرد به جمعیت هلال احمر اعلام می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: از صبح امروز امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر در قالب یک تیم 6 نفره امداد و نجات کوهستان با هدف یافتن این مردان به منطقه اعزام شده اند.

وی به تلاش امدادگران تحت هر شرایطی برای کمک‌رسانی به هم‌نوعان که از وظایف هلال احمر است اشاره کرد و ضمن تقدیر از امدادگران و تلاشگران هلال احمر عنوان کرد: 15 نفر از اهالی روستای ممبین نیز برای پیدا کردن گمشدگان به کمک امدادگران رفته‌اند.

دکتر خدادادی عنوان کرد: تاکنون 3 نفر از این مردان پیدا شده‌اند و در منطقه امن چاور قرار گرفته‌اند و تلاش‌ها برای پیدا کردن دیگر گمشدگان ادامه دارد.