امروز   پنج شنبه   مورخ   27/دی/1397   ساعت 22:18
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 16/ارديبهشت/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 891
کد خبر : 2851
آموزه های امدادی هلال احمر را باید جدی گرفت

نماینده مردم زرند و کوهبنان در خانه ملت: آموزه های امدادی هلال احمر را باید جدی گرفت

 دکتر حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: آموزه ‏های امدادی هلال احمر را باید جدی گرفت.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ به مناسبت هفته هلال احمر مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با همراهی معاون امدادونجات، روسای شعب زرند و کوهبنان با نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
دکتر حسین امیری خامکانی نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات جمعیت هلال احمر در زلزله های اخیر کوهبنان و راور بیان کرد: اکثر حوادثی که در دنیا به وقوع می پیوندد، در کشورمان و بخصوص در استان کرمان نیز رخ می دهد.
دکتر امیری با اشاره به اهمیت آمادگی مردم در زمان حوادث و بحران افزود: آموزش های امدادی هلال احمر را باید جدی گرفت تا با کسب این آموزه ها و توانمندسازی نیروهای بومی و مردمی بتوان حوادث را به نحو احسن مدیریت و امدادرسانی کرد.
وی با اشاره به تجربه کسب شده در حادثه های اخیر استان خاطرنشان کرد: باید مسئولین استانی و شهرستانی را با وظایف جمعیت هلال احمر آشنا ساخت تا در زمان حادثه این نهاد مردمی را در امر امدادرسانی بهتر یاری رسانند.
وی با اشاره به لزوم ارائه آموزش های امدادی در مدارس، دانشگاه و مساجد خاطرنشان کرد: با توجه به زلزله خیز بودن استان کرمان در اولین گام از طریق رسانه ملی، نحوه پناهگیری و خروج اضطراری را باید آموزش داد تا در زمان زمین لرزه شاهد تلفات انسانی نباشیم.
نماینده مردم زرند و کوهبنان با اشاره به سختی و مشکلات کمک رسانی در لحظات اولیه بروز حادثه اظهار داشت: مردم با آموزش هایی که فرا می گیرند، هلال احمر را به شکل دیگری همراهی می کنند و بر این اساس میزان تلفات و خسارات در زمان حادثه کاهش خواهد یافت.
دکتر حسین امیری با اشاره به اهمیت آسیب های روحی و روانی بعد از وقوع زلزله در مناطق آسیب دیده خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های شاد و متنوع با حضور کاروان های نشاط و امید که توسط خیرین جمعیت هلال احمر راه اندازی شده اند، تاثیر بسیار خوبی در کاهش آسیب های روحی و روانی گذاشته است.