امروز   سه شنبه   مورخ   31/ارديبهشت/1398   ساعت 05:34
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 25/ارديبهشت/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 668
کد خبر : 2902
برنامه هیئت قشر منتظران مهدی(عج)در تبریز

در آستانه ماه مبارک رمضان  صورت گرفت ؛

برگزاری هیئت قشر منتظران مهدی موعود(عج) حوزه بسیج کارمندان شهید مدنی (ره) در هلال احمر

در آستانه ماه مبارک رمضان ، هیئت قشر منتظران مهدی موعود(عج) حوزه بسیج کارمندان شهید مدنی (ره) بمیزبانی پایگاه مقاومت بسیج شهدای گمنام جمعیت هلال احمر در نماز خانه این جمعیت برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، صبح روز سه شنبه 25 اردیبهشت 97 نخستین برنامه هیئت قشر منتظران مهدی موعود(عج) حوزه بسیج کارمندان شهید مدنی (ره)،با شرکت فرماندهان پایگاههای مقاومت بسیج ادارات کل استان در نماز خانه جمعیت هلال احمر استان برگزار گردید .

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با تبریک فرارسیدن ماه رحمت و مغفرت ماه، بهار قرآن، ماه مبارک رمضان بر لزوم بهره گیری از فیوضات این ماه شریف تاکید کرد .

وی با قرائت آیاتی از قرآن و احادیثی از پیامبر بزرگ اسلام وفرازهایی از نهج البلاغه در باب اهمیت و فضیلت روزه ماه مبارک رمضان   افزود : ماه مبارک رمضان به طور خاص به خداوند متعال تعلق داشته  و ماه نزول قرآن، ماه دربردارنده شب قدر، ماهی که افضل ماه‌هابوده و ساعات و دقایق  و شبها و روزهای  آن برترین زمان‌ها می‌باشد. در این ماه نفس کشیدن روزه داران در حکم  تسبیح و خوابیدنشان بمنزله ی  عبادت است. شقی و بدبخت کسی است که در این ماه ، مورد رحمت و مغفرت پروردگار  قرار نگیرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان در ادامه با  تقبیح تشریفات و اسراف دربعضی از میهمانی ها و سفره های رمضان  بر اطعام فقرا و مساکین و نیازمندان در ماه رمضان  تاکید و اظهار داشت : باید قدر لحظه لحظه زندگی خود در دنیا را بدانیم چرا که دنیا مقدمه آخرت است و با بهره گیری بهینه از منازل دنیا می توان نسبت به آبادی منازل آخرت خویش اقدام کرد .

شایان ذکر است ؛درابتدای  این برنامه دعای توسل توسط مداح اهل بیت علیهم السلام حسین قربانی قرائت و در پایان ،سرهنگ بهروزی  فرمانده حوزه 2 بسیج کارمندان به تشریح برنامه های پیش روی این حوزه در سال جاری پرداخت .