امروز   چهارشنبه   مورخ   01/خرداد/1398   ساعت 12:21
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 30/ارديبهشت/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 464
کد خبر : 2918
مانور زلزله تا غبارروبی گلزار شهدا در رفسنجان

از برگزاری مانور زلزله تا غبارروبی گلزار شهدا در هفته هلال احمر در رفسنجان

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان از برگزاری مانور زلزله، غبارروبی و نشست خبری به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان؛ ابراهیم بابایی ضمن تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر بیان کرد: مانور فرضی ایمنی در برابر زلزله توسط کانون دانشجویی دانشگاه ولی عصر (عج) با حضور 70 نفر از نیروهای امدادی و اعضای این کانون در محل دانشگاه ولی عصر(عج) برگزار شد.

بابایی با اشاره به مهارت های امدادی اجرا شده در این مانور افزود: دانشجویان در این مانور فرضی مهارت های امداد و کمک های اولیه، حمل مصدوم، اطفاء حریق، خروج اضطراری، پناه گیری و چگونگی مقابله با کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله انجام دادند.

در حاشیه این مانور معاون دانشگاه ولی عصر با اشاره به حادثه خیز بودن استان بیان کرد: برگزاری مانورهای ایمنی در برابر زمین لرزه ضمن آشنایی داننشجویان با چگونگی مقابله در زمان حوادث و بحران، آمادگی و  هماهنگی آنان را با نیروهای امدادی افزایش می دهد.

لازم به ذکر است این مانور که با حضور و همکاری ادارات عضو ستاد بحران، نیروهای امدادی فوریت های پزشکی، آتش نشانی، جمعیت هلال احمر و همکاری معاونت دانشجویی دانشگاه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان رفسنجان در مورخ 18 اردیبهشت برگزار شد.

ابراهیم بابایی در ادامه اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته هلال؛ اعضا و پرسنل این جمعیت گلزار مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم را غبارروبی، عطرافشانی کردندو  با قرائت فاتحه با آرمان های آنان تجدید میثاق کردند.

 بر اساس این گزارش رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه در هفته هلال احمر، فعالیت های این نهاد بشردوست و عام المنفعه را معرفی کرد و در پایان این برنامه از  همکاری و نقش خطیر خبرنگاران در معرفی جمعیت هلال احمر رفسنجان تقدیر و تشکر کرد.