امروز   چهارشنبه   مورخ   01/خرداد/1398   ساعت 11:26
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 30/ارديبهشت/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 454
کد خبر : 2920
امام جمعه انار:جوانان هلال حامی مردم درحوادث

امام جمعه انار: جوانان هلال احمر حامی مردم در حوادث

امام جمعه شهرستان انار در دیدار با اعضای جوانان و پرسنل جمعیت هلال احمر این شهرستان  گفت: جوانان هلال احمر حامی مردم در زمان حوادث و بحران هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان انار؛ جمعی از اعضای داوطلب فعال و پرسنل هلال احمر در طرح ملی امدادو نجات و ایمنی و سلامت نوروز 97 با امام جمعه و فرماندار شهرستان انار دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام منتظری امام جمعه شهرستان انار در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور اعضای جوان و امدادگر هلال احمر بیان کرد: جوانان هلال احمر یار و یاور مردم در مقاطع مختلف حوادث جاده ای، زلزله و ... هستند.

منتظری با اشاره به همکاری و همدلی بین پرسنل و نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر افزود: فرمانداری و بخشداری انار نیز در راستای اهداف جمعیت هلال احمر با این نهاد مردمی همکاری و حمایت خواهد کرد.

در ادامه این دیدار زهرودی فرماندار انار، ضمن تبریک فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان و گرامیداشت هفته هلال احمر بیان کرد: قطعاٌ یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی حضور جمعیت هلال احمر در همه حوادث و پیش قدم بودن در این امر مهم است.

زهرودی با اشاره به حادثه خیز بودن استان و وجود گسل و احتمال وقوع زمین لرزه در  شهرستان انار افزود: مردم باید آمادگی و آگاهی کافی در خصوص نحوه مواجه شدن و مقابله با  حوادث را داشته باشند و در همین راستا جمعیت هلال احمر نیز با برگزاری دوره های آموزشی امدادی با هدف پیشگیری از حوادث به صورت جدی وارد عمل شود.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و آکاهی مردم و اقشار مختلف جامعه در زمینه اقدامات امدادی الزامی است و خوشبختانه مساجد و حسینه ها، فضا و مکان های مناسبی در ایام ماه مبارک رمضان جهت آموزش احاد مردم است.

لازم به ذکر است در پایان این دیدار فرماندار شهرستان از فعالین طرح امداد و نجات نوروزی و ایمنی و سلامت نوروز 97 با لوح سپاس تجلیل کرد.