امروز   شنبه   مورخ   03/فروردين/1398   ساعت 18:59
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 15/خرداد/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 469
کد خبر : 2979
دومین عملیات جستجو و نجات کودک مفقود شده منوجانی

 

دومین عملیات جستجو و نجات کودک مفقود شده منوجانی از سر گرفته شد.

 

 صبح امروز دومین عملیات جستو و نجات کودک مفقود شده با حضور ۱۵ نجاتگر، پرسنل و معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر استان کرمان،  بخشدار و نماینده نیروی انتظامی منوجان در طی ۵ سورتی پرواز به مدت‌ ۸ ساعت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به مفقود شدن ۳ کودک در روستای عباس اباد پاتک از شهرستان منوجان در مورخ ۷ خرداد ۹۷ بیان کرد: بعد از اعلام وقوع این حادثه به جمعیت هلال احمر استان سریعا نیروهای امدادی این جمعیت با همراهی اهالی بومی آن منطقه عملیات جستجو ونجات را آغاز و موفق به پیدا کردن ۲ کودک شدند.

فلاح گفت: عملیات اولیه جستجو و نجات به مدت ۷۲ ساعت با حضور نیروهای متخصص امدادونجات، کوهستان و امداد هوایی انجام شد و متاسفانه کودک مفقود شده پیدا نشد.

وی به پیگیری مجدد در خصوص ادامه عملیات جستجو و نجات از سوی دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور اشاره کرد و گفت: صبح امروز دومین عملیات جستجو و نجات کودک ۷ ساله مفقود شده از سر گرفته شد.

وی در ادامه اظهار داشت: عملیات امدادی امروز در طی ۳ مرحله با حضور معاون امدادونجات، نیروهای تیم واکنش سریع، کوهستان، امدادهوایی استان، تیم امدادی، نیروی انتظامی، بخشدار منوجان و خانواده کودک مفقود شده صورت گرفت.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر با اشاره به ۸ ساعت عملیات جستجو و نجات بیان کرد: باتوجه به صعب العبور بودن، شرایط جوی منطقه، دمای بالا و شرایط فیزیکی بالگرد امکان حضور در منطقه وجود نداشت و نجاتگران با استفاده از تجهیزات و دوربین به جستجو کودک مفقود شده پرداختند که متاسفانه اثری از این کودک مشاهده نشد.

لازم به ذکر است با توجه به طولانی بودن این عملیات بالگرد جمعیت هلال احمر استان در فرودگاه بندرعباس و کرمان در ۲ مرحله سوختگیری کرد.