امروز   شنبه   مورخ   27/بهمن/1397   ساعت 11:00
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 05/تیر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 367
کد خبر : 3035
جلسه بررسی اقدامات درحادثه مفقود شدن کودک منوجان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان: هماهنگی بیشتر بین اعضای ستاد بحران باعث پیشرفت عملیات امدادرسانی می شود

ظهر امروز مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در جلسه بررسی اقدامات دستگاه های مسئول در حادثه مفقود شدن کودک منوجان گفت: همراهی و همکاری اعضای ستاد بحران در این حادثه قابل تحسین است و هماهنگی بیشتر بین اعضای ستاد بحران در زمان وقوع حوادث باعث پیشرفت عملیات امدادرسانی می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ ظهر امروز جلسه بررسی اقدامات دستگاه های مسئول در عملیات جستجوی کودک مفقود شده با حضور مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر ، رییس پلیس آگاهی، معاون دادستان عمومی و انقلاب استان، مدیرکل بازرسی استانداری، نماینده اداره اطلاعات، فرماندار و رییس شورای تامین شهرستان منوجان در محل استانداری با هدف تشریح وظایف جمعیت هلال احمر در زمان حوادث برگزار شد.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این جلسه بیان کرد: کرمان استان حادثه خیز است که اکثر حوادث طبیعی و غیرطبیعی دنیا در این خطه پهناور کشور اتفاق می افتد.

فلاح با اشاره اینکه جمعیت هلال احمر در حوادث طبیعی متولی امر امدادونجات و در حوادث غیرطبیعی مسئول پشتیبانی سایر دستگاه های مربوطه (اورژانس) است، افزود: سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سیاست گذاری در حیطه آمادگی های همگانی، ارائه خدمات امدادونجات به آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی از طریق آمادگی و بکارگیری کارآمدترین نیروهای تخصصی، استفاده از تجربیات و به روز ترین فناوری و اطلاعات، در عرصه های ملی و بین المللی در جهت رسانی موثر به آسیب دیدگان و کاهش آثار زیانبار حوادث و سوانح تلاش می کند.

وی در حادثه مفقود شدن کودک منوجانی همکاری و همراهی اعضای ستاد بحران استان و شهرستان منوجان قابل تحسین دانست و اظهار داشت: عدم هماهنگی بین اعضای ستاد موجب ایجاد مشکل در زمان وقوع حوادث خواهد شد.

وی با اشاره به عملیات جستجو و نجات کودک مفقود شده در ۶ روستای تابعه شهرستان منوجان اظهار داشت: ۶۱ نیروی نجاتگر، امدادگر و پرسنل جمعیت هلال احمر با استفاده از ۱۴ دستگاه خودروی نجات، کمک دار سبک، آمبولانس و ۲ قلاده سگ تجسس در طول مدت ۱۶ روز در عملیات جستجوی زمینی و هوایی تلاش کردند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری: فعالیت های امدادی ذاتا کار جهادی است

خلیل الله همایی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری با اشاره به اینکه فعالیت های امدادی ذاتا کار جهادی است، افزود: بومی سازی فعالیت های امدادی هلال احمر در زمان وقوع حوادث در مناطق مختلف استان باعث می شود سبک امدادرسانی با کیفیت تر و بهتر صورت گیرد.

همایی با اشاره به اینکه گزارش دهی عملیات امدادونجات توسط جمعیت هلال احمر باعث آرامش و جلوگیری از تشویش اذهان عمومی می شود، تصریح کرد: دستگاه هایی که کار تخصصی در زمان بحران و حوادث انجام می دهند، نباید عملکرد و فعالیت هایشان تحت تاثیر مخرب فضای مجازی قرار گیرد.

وی در پایان از جمعیت هلال احمر خواستار برگزاری جلسه ای ویژه اعضای ستاد بحران جهت آشنایی بیشتر اعضا با اقدامات جمعیت هلال احمر در زمان وقوع حوادث شد.

قدردانی ویژه فرماندار منوجان از جمعیت هلال احمر

محمد حجتی پور فرماندار و رییس شورای تامین شهرستان منوجان با ارائه گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های مربوطه در این حادثه بیان کرد: از نیروهای امدادگر و داوطلب جمعیت هلال احمر که در شرایط آب و هوا و اقلیم بسیار گرم منوجان از تلاش های شبانه روزی خویش دریغ نکردند و تا پایان اعلام خانواده کودک مبنی بر پایان عملیات جستجو در منطقه نودژ منوجان حضور داشتند.

لازم به ذکر در این جلسه سایر مسئولین نیز از اقدامات جمعیت هلال احمر در حادثه اخیر کودک مفقود شده منوجانی تشکر و قدردانی کردند.