امروز   شنبه   مورخ   03/فروردين/1398   ساعت 20:00
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 25/تیر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 776
کد خبر : 3096
مانور فرضی هواپیمای مسافربری حادثه دیده در فرودگاه کرمان

مانور فرضی هواپیمای مسافربری حادثه دیده در فرودگاه بین المللی کرمان برگزار شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از همکاری این جمعیت در عملیات امدادونجات مانور فرضی خروج هواپیمای مسافربری از باند فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجان کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه تجربه ثابت کرده فرودگاه ها همواره بستر حادثه و بحران هستند، ضمن رعایت استانداردها جهت کاهش حوادث احتمالی، باید تدابیر و پیش بینی های لازم برای شرایط خاص اندیشیده شود.

فلاح با اشاره به تاثیر برگزاری این گونه مانورها در ارتقای افزایش آمادگی امدادی اظهار داشت: با توجه به اینکه در زمان بروز حادثه تمامی دستگاه ها هرچه سریع تر به محل حادثه اعزام می شوند لذا هماهنگی بین بخش ها نیز باید افزایش یابد.

وی با اشاره به اهداف برگزاري این مانور خاطرنشان کرد: این برنامه عملیاتی با هدف هماهنگی و ارتباطات بین عوامل دخیل امداد و نجات که شامل ارزيابي توانايي‌ها و تمرين وظايف ارگان‌هاي ذيربط، آمادگي برای مديريت بحران در وضعيت اضطراري، آشنايي كاركنان عملياتي فرودگاه با وظایف جمعیت هلال احمر، فراهم بودن تجهيزات و افزايش توان عملياتي در هنگام بروز سوانح و حوادث برگزار شده است.

وی در ادامه به نحوه برگزاری این مانور اشاره کرد و گفت: صبح امروز 24 تیرماه جاری گزارشی مبنی بر خروج هواپیمای مسافربری از باند پرواز از سوی فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجان به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال احمر، بلافاصله یک تیم ارزیاب جهت ارزیابی و دریافت اطلاعات دقیق، سریعا به محل حادثه اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه هواپیمای حادثه دیده دارای ۴۲ سرنشین بوده که ۳۵ نفر از آنها مصدوم و هفت نفر فوت شدند، تصریح کرد: در این مانور بیش از ۳۰ نفر نیروی عملیاتی در قالب ۶ تیم امداد و نجات شامل تیم های ارزیاب، ارتباطات، آنست، کمک های اولیه، حمل مصدوم و حمایت روانی حضور یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: در این مانور ۸ دستگاه خودروی امدادی شامل چهار دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودروی ارتباطات، یک دستگاه خودروی آنست، ۲ دستگاه خودروی هایلوکس و همچنین یک دستگاه موتورسیکلت به کارگیری شد.

لازم به ذکر است این مانور با حضور دستگاه های عضو کارگروه تخصصی امدادونجات شامل مدیریت بحران استانداری و واحدهاي مستقر در فرودگاه یگان حفاظت هواپيمايي، پلیس فرودگاه، سوختگيري هواپیمایی، رؤسا و پرسنل عملیاتی فرودگاه های تابعه استان و ادارات ستادی اداره کل فرودگاه های استان کرمان برگزار شد.