امروز   دوشنبه   مورخ   23/تیر/1399   ساعت 15:38
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 11/شهریور/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1294
کد خبر : 3261
نجات دو فرد گرفتار در چاه توسط نجاتگران کردستان

عملیات 5 ساعته هلال احمر در قروه

دو فرد گرفتار در چاه توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کردستان نجات پیدا کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کردستان کار نجات دو فرد گرفتار شده در چاه را با موفقیت انجام دادند.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛ محمد باقر محمدی با اعلام این خبر گفت:به دنبال تماس تلفنی و درخواست فرماندار شهرستان قروه با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان کردستان مبنی بر گرفتار شدن دو فرد در چاه در روستای جعفر حسن خان در کیلومتر 20 جاده قروه به بیجار بلافاصله سه تیم از  نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان قروه و واکنش سریع استان به محل اعزام شدند.

وی در باره جزئیات این حادثه افزود: سه نفر در هنگام حفر چاه در محل روستای جعفر حسن خان با ریزش چاه دچار حادثه می شوند که یک نفر توانسته بود خود را رها سازد و  دو نفر دیگر در میان آوار حاصل از ریزش دیواره چاه مبحوس شدند که با تلاش 5 ساعته نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کردستان از میان آور نجات پیدا کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با تأکیید برعکس العمل سریع و به موقع جمعیت هلال احمر استان در حوادث تصریح کرد:در این حادثه 13 نفر نجاتگر در قالب  دو تیم آوار، یک تیم کوهستان با بهره گیری از دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودرونجات مجهز به تجهیزات نجات در ارتفاع و آوار به مدت 5 ساعت توانستند هر دو مصدوم گرفتار شده را زنده از زیر آوار خارج و تحویل مراکز درمانی دهند.

محمدی اظهار داشت:جمعیت هلال احمر استان کردستان در تمامی شعب سطح استان پایگاه امداد و نجات با حضور نجاتگران آموزش دیده و واکنش سریع را دراختیار دارد و در صورت بروز حوادث آمادگی های لازم برای ارائه خدمات امداد و نجات را دارد.

وی در پایان اضافه کرد: مرکز پاسخ گویی شبانه روزی جمعیت هلال احمر استان کردستان با شماره اختصاصی 112 آماده دریافت اخبار و اطلاعات حوادث است و از همه همشهریان درخواست می شود از تماس های غیر ضروری با این شماره خودداری نمایند.