امروز   دوشنبه   مورخ   02/ارديبهشت/1398   ساعت 14:29
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 17/شهریور/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 401
کد خبر : 3276
نجات دو کوهنورد در ارتفاعات گرین سلسله لرستان

 

نجات دو کوهنورد در ارتفاعات گرین سلسله
 
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: دو کوهنورد که خود را در ارتفاعات گرین گم کرده بودند توسط تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر لرستان نجات یافتند.
 
صارم رضایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ساعات پایانی پنجشنبه هفته گذشته از سوی خانواده دو کوهنورد به جمعیت هلال احمر استان گم شدن آنها گزارش شد که بلافاصله ۲۰ نفر در قالب سه تیم امداد کوهستان از شهرستان سلسله به منطقه مورد نظر اعزام و در همان شب نخست یک نفر از آنها پیدا شد، اما نفر دوم بعد از دو روز، پیش از ظهر امروز شنبه محل آن شناسایی و فرد مورد نظر پیدا شد و توسط تیم های امداد کوهستان به مکان امن هدایت شد.
 
 وی افزود: این دو نفر که از بومیان خود شهرستان سلسله بودند به علت تاریکی هوا مسیر برگشت را گم کرده بودند که با مشکلاتی همراه شده بودند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: انتظار داریم کوهنوردان و طبیعت گردان همواره با اطلاعات کامل و طی یک برنامه ریزی مناسب به ارتفاعات استان و مناطق خوش آب و هوا حرکت کنند و زمان برگشت و مسیر آن نیز طی یک برنامه ریزی مناسب انجام دهند تا شاهد مشکلاتی از این دست و نگرانی خانواده آنها نباشیم.
 
رضایی گفت: تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر استان در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمت به مردم عزیز استان است و هم وطنان گرامی نیز در هر ساعت از شبانه روز در صورت بروز هرگونه مشکل می‌تواند با شماره سه رقمی یک ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.