امروز   دوشنبه   مورخ   02/ارديبهشت/1398   ساعت 14:53
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 18/شهریور/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 437
کد خبر : 3279
دوره آموزشی جت اسکی ویژه امدادگران خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد:

افزایش سطح آمادگی امدادگران مهمترین برنامه هلال احمر در حوزه امداد و نجات، دوره آموزشی جت اسکی در آب‌های آزاد برای نخستین بار در کشور

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: افزایش میزان آمادگی و توانمندی امدادگران مهم ترین بحث در حوزه امداد و نجات برای هلال احمر است تا نقش موثری را در عملیات امداد و نجات داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در اختتامیه نخستین دوره آموزشی تخصصی جت اسکی در آب های آزاد که با حضور ۲۰ امدادگر و نجاتگر در اهواز اظهار کرد: افزایش میزان آمادگی و توانمندی امدادگران مهم ترین بحث در حوزه امداد و نجات برای هلال احمر است تا نقش موثری را در عملیات امداد و نجات داشته باشد.

وی افزود: به واسطه تجهیزات مدرن و به روز و آموزش های مرتبط با آن، توانایی های مطلوبی بدست می آید و فضاهای مناسبی برای امداد و نجات با توجه به ویژگی هایی که این تجهیزات دارند مهیا می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان  با اشاره به ارتقای سطح مهارت علمی و عملیاتی امدادگران، تصریح کرد: افزایش میزان آمادگی و توانمندی امدادگران مهم ترین بحث در حوزه امداد و نجات برای هلال احمر است که توانسته ایم در سال های اخیر در این راستا فعالیت های مختلفی را انجام دهیم.

دکتر خدادادی ادامه داد: انجمن جت اسکی با برنامه ریزی مناسب می تواند زمینه مناسب را برای این کار فراهم کند و نقطه شروع خوبی برای توسعه زیرساخت ها با توجه به قابلیت های خوزستان در حوزه سواحل، رودخانه ها  و گردشگری و تفریحات آبی است.

وی بیان کرد: فرصت های زیادی در بنادر در حوزه دریایی داریم که هنوز استفاده نشده و ارایه خدمات امدادی  به کشتی ها و درآمدزایی از آنها یکی از این فرصت ها است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان تصریح کرد: برگزاری مسابقات جت اسکی یکی از راهکارهای ما برای تقویت توان امدادی و افزایش میزان آمادگی امدادگران است و امدادگران باید توانمندی هایشان را به صورت منظم ارتقاء داده و آمادگی لازم را برای حضور در کمک رسانی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، در این دوره ۲۰ امدادگر و نجاتگر این جمعیت در نخستین دوره آموزشی تخصصی جت اسکی در آب های آزاد شرکت کردند. به دلیل وجود آب ها و سواحل فراوان، سالانه حوادث و سوانح زیادی در این مناطق رخ می دهد که مهم ترین آن غرق شدگی به دلیل عدم آشنایی با فنون شنا به ویژه در آب های آزاد است.