امروز   دوشنبه   مورخ   02/ارديبهشت/1398   ساعت 14:28
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 22/شهریور/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 278
کد خبر : 3285
پوشش امدادی توسط 500 نجاتگر کرمانی در ایام اربعین حسینی

پوشش امدادی توسط 500 نجاتگر کرمانی در ایام اربعین حسینی

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه کمیته استانی هماهنگی اربعین حسینی از پوشش امدادی توسط 500 نجاتگر هلال احمر استان کرمان در 27 پایگاه ثابت و موقت در ایام اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ روز گذشته مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان در جلسه کمیته استانی هماهنگی اربعین حسینی که با حضور دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، دکتر فدایی سرپرست استانداری کرمان، دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور و سایر مسئولین استانی در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شده بود، حضور یافت.

رضا فلاح در این جلسه در خصوص وظایف جمعیت هلال احمر استان به عنوان یکی از دستگاه های عضو ستاد کمیته اربعین حسینی استان کرمان بیان کرد: این نهاد بین المللی، مردمی و بشردوست در ایام اربعین حسینی در طول مسیرهای اصلی استان، در مرز چذابه، شلمچه و در شهر کربلا به حادثه دیدگان و مصدومین امدادرسانی می کند.

فلاح با اشاره به پوشش امدادونجات در 27 پایگاه ثابت و موقت بین شهری با حضور بیش از 500 نیروی نجاتگر اظهار داشت: تمامی نیروهای امدادی حاضر در پایگاه ها در طول این ایام، افراد مجرب و آموزش دیده هستند.

وی در ادامه به آماده سازی و تجهیز بیش از 50 دستگاه خودروی نجات، آمبولانس و یک فروند هلی کوپتر اشاره کرد و گفت: همه وسایل نقلیه مذکور در 27 پایگاه امدادونجات ثابت و موقت جهت ارائه خدمات امدادی مطلوب و مناسب مستقر هستند.

وی در ادامه به اسکان اضطراری آسیب دیدگان در طول مسیر اصلی شهر در صورت بروز حادثه اشاره کرد و گفت: محل استقرار جمعیت هلال احمر استان کرمان جهت ارائه خدمات پزشکی، درمانی، بهداشتی و توزیع دارو به زائرین در شهر کربلا می باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه به برگزاری مانورهای میدانی در عرصه بهداشت و درمان جهت آمادگی هرچه بهتر و بیشتر در این ایام اشاره کرد و گفت: پوشش امدادونجات توسط این جمعیت در مرزهای چذابه و شلمچه؛ محل خروج زائرین اربعین حسینی اتفاق خواهد افتاد.

رضا فلاح در پایان با اشاره به پشتیبانی هوایی؛ صرفا جهت انتقال مصدومین در صورت لزوم افزود: ارائه خدمات امدادی در این ایام، باعث افزایش آمادگی جمعیت هلال احمر در پاسخگویی به سوانح و حوادث احتمالی در سطح بین الملل، حضور پر صلابت نیروهای امدادی در امر امدادرسانی به زائرین در کشور عراق، شرکت در عزای حسینی همراه با ارائه خدمات به زائرین و مسافرین، استفاده از توان و ظرفیت جمعیت هلال احمر استان و ایجاد یک وحدت رویه ملی در امر امدادرسانی و کمک در سطح کشور از نقاط قوت حضور در این برنامه ملی مذهبی است.