امروز   دوشنبه   مورخ   02/ارديبهشت/1398   ساعت 15:11
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 22/شهریور/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 418
کد خبر : 3288
دومین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات استان اصفهان

در دومین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی  استان اصفهان مطرح شد : بررسی راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت برای کاهش تلفات حوادث جاده ای

 

دومین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان اصفهان با دستور کار راهکارهای کاهش تلفات حوادث جاده ای با حضور اعضای این کارگروه تشکیل شد .


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ در این نشست که در سالن جلسات این جمعیت  برگزارشد ، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به دستور کار این نشست اظهار داشت : با توجه به افزایش تعداد تصادفات و تلفات جاده ای در ماه جاری نسبت به مدت مشابه قبل، راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت برای کاهش تلفات حوادث جاده ای بررسی شد .

داریوش کریمی با بیان اینکه طبق برآوردهای صورت گرفته ، عدم توجه به جلو با 32 درصد ، تخطی از سرعت مجاز با 21 در صد ، انحراف به چپ با 14 درصد ، عدم رعایت حق تقدم با 13 درصد و 20 درصد بقیه مربوط به سایر عوامل از علل تامه موثر در حوادث جاده ای می باشد افزود : در این جلسه مقرر شد با هماهنگی تمامی دستگاهها و اعضای کارگروه، پیشنهادات و اقدامات اجرایی و راهکارهای لازم در این زمینه اندیشیده شود .

در ادامه این جلسه معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان اصفهان در خصوص راهکارهای آموزشی و ارتقاء مهارتهای مردم و مسئولین پاسخگو به حوادث ترافیکی مطالبی را ارائه کرد .

امیر جلالیان تصریح کرد : در این زمینه به منظور حساس سازی مردم برای ارتقاء فرهنگ ترافیک و نیز ارتقاء سطح پاسخگویی سازمانها در حوادث جاده ای ، آموزش های لازم و موثر طراحی و اقدام مناسب صورت گیرد .

در دومین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان اصفهان همچنین مقرر شد در مبادی ورودی شهرها و در محل استقرار پلیس راه ، با استفاده از تابلوها و تراکت های هشدار دهنده و نیز از طریق فضای مجازی به رانندگان خطرات حوادث جاده ای اطلاع رسانی شود .

در پایان این جلسه قرار شد راهکارهای پیشنهادی و مصوب شده ظرف مدت دو روز آینده عملیاتی شده و استانداری و فرمانداری ها با تمام توان خود نظارت کاملی بر فرایندها داشته باشند .

 گفتنی است جلسه کارگروه تخصصی امداد ونجات و آموزش همگانی استان اصفهان، هرسه ماه یکبارو با حضور کارشناسان سازمانهای عضو کارگروه با محوریت جمعیت هلال احمر استان برگزار می شود .