امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398   ساعت 23:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 14/آبان/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 431
کد خبر : 3505
بهره مندی بیش از 44 هزار زائر از خدمات هلال احمر یزد

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=5970&_part=15&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد:

بهره مندی بیش از 44 هزار زائر اربعین از خدمات درمانی هلال احمر یزد در عمود ۱۰۹۲

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: در پایان ماموریت تیم پزشکی هلال احمر استان یزد مستقر در درمانگاه عمود 1092بیش از 44 هزار و سیصد زائر از خدمات درمانی بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به استقرار و راه اندازی این درمانگاه از ۲۷ مهرماه جاری در مسیر نجف به کربلا، افزود: این مرکز درمانی با حضور قریب به ۶۰ نفر از پزشکان متخصص و عمومی، پرستار، فوریت های پزشکی، تکنسین دارویی، نجاتگر و سایر نیروهای انتظامی و بازرسی، خدماتی و .... به زائران حسینی در این ایام خدمت رسانی نمودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد به بهره مندی بیش از 44 هزار  و سیصد زائر از خدمات درمانی این مرکز در پایان فعالیت خود تا 8 آبان ماه، اظهار کرد: بیماران و مراجعه کنندگان به این مرکز از خدمات رایگان همچون ویزیت، تزریقات و سرم تراپی، تست قند و فشارخون، پانسمان و بانداژ و... بهره مند شدند.

دکتر حرازی زاده با اشاره به استقرار سه دستگاه خودروی آمبولانس در این مرکز خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به همکاری نیروهای امدادی کشور عراق، اعزام بیماران به مرکز درمانی در شهر کربلا به خوبی و با سرعت انجام شد.

وی با اشاره به نوع آسیب ها و مصدومیت های زائران افزود: گرفتگی عضلات، درد پا و زانو و ... از شایعترین نوع مراجعات به این مرکز بوده است.

حرازی زاده ادامه داد: بیش از 12 هزار400 نفر برای تزریقات، 780 نفر جهت سرم تراپی و بیش از پنج هزار و 800 نفر برای انجام تست فشار و قند خون به این پایگاه درمانی مراجعه نمودند.

 وی همچنین با اشاره به ارائه خدمات پرستاری افزود:  بیش از 8700 نفر جهت پانسمان و بانداژ، 73 نفر بخیه به این درمانگاه مراجعه و  از  316 نفر نوار قلب گرفته شده است.

 این مقام مسئول گفت:  در پایان ماموریت و خدمات ارائه شده 29 مصدوم و بیمار با  تشخیص پزشکان این درمانگاه درمانی به بیمارستان الحسین واقع در کربلا اعزام شدند که متاسفانه یک نفر از آنها جان باخت.

دکتر حرازی زاده با اعلام اینکه در این مدت وزیر بهداشت،رییس جمعیت،دبیرکل و نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمرو همچنین نمایندگان آیت الله سیستانی از خدمات درمانگاه هلال احمر بازدید و از خدمات ارائه شده رضایت داشتند و تشکر نمودند ، بیان داشت : داوطلبان و کارکنان جمعیت هلال احمر استان یزد، پزشکان، پرستاران و امدادگران با حضوری عاشقانه خدمت رسانی به زائران و پیاده روی اربعین را سرلوحه تلاش خود در این ایام قرار دادند و با ارائه خدمات درمانی و امدادی در موکب و درمانگاه های هلال احمر سند روشن مهرورزی بدون مرز را، به نمایش گذاشتند