امروز   دوشنبه   مورخ   02/ارديبهشت/1398   ساعت 10:55
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 09/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 344
کد خبر : 3624
مانور سراسری زلزله با حضور دستگاه های امدادی در اهواز

همزمان با سراسر کشور؛

مانور سراسری زلزله با حضور دستگاه های امدادی در اهواز برگزار شد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان از برگزاری مانور زلزله در دبیرستان دخترانه فدک اهواز همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، علی پهلوان اظهار کرد: مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخترانه فدک اهواز با حضور استاندار خوزستان، مدیرکل بحران استانداری خوزستان، مدیرکل آموزش و پرورش، رئیس سازمان دانش آموزی خوزستان، فرماندار اهواز، فوریت های پزشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، مدیرعامل سازمان ایمنی و خدمات ایمنی آتش نشانی شهرداری اهواز، شهردار اهواز و سایر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

وی افزود: این مانور در 40 منطقه آموزش و پرورش و در 420 مدرسه در استان خوزستان به مناسبت 8 آذرماه و به صورت همزمان برگزار شد.

پهلوان اظهار کرد: در این مانور دانش آموزان چادرهای امداد و نجات هلال احمر را برای اسکان اضطراری برپا، آتش روشن شده را با کپسول های آتش نشانی و کمک نیروهای آتش نشان خاموش و در عین حال در حرکتی نمادین به بررسی میزان خسارت های وارد شده پرداختند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به زلزله مخرب سال گذشته در غرب کشور و تکرار آن در روزهای اخیر بیان کرد: بروز این گونه حوادث، اهمیت آمادگی در مقابل بلایا را بیشتر به ما می نمایاند که باید در این مسیر جدی تر از همیشه به بحث آموزش خودامدادی و دیگر امدادی از سوی دستگاه های ذیربط پرداخته شود.

پهلوان به مقوله مهم تاب آوری محلات در برابر حوادث اشاره کرد و گفت: مداخله کاون های دانش آموزی و ورود دانش آموزان به بحث های امداد و نجات، می تواند باعث ارتقاء آمادگی مردم و خانواده ها در برابر بلایا شود.

وی تصریح کرد: نقش «دادرس» طرح ملی دانش آموزان آماده در شرایط سخت به عنوان یک طرح مشترک بین هلال احمر و آموزش و پرورش نیز در این آمادگی بسیار مؤثر قلمداد می شود که باید به این مهم بیش از پیش همت گماشت.

بر اساس این گزارش، سگ های زنده یاب هلال احمر و آمبولانس های این جمعیت نیز در یافتن مصدومان احتمالی و انتقال آنها همکاری داشتند.