امروز   دوشنبه   مورخ   02/ارديبهشت/1398   ساعت 10:53
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 09/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 359
کد خبر : 3625
دوره آموزش عملی اصول حیات بخشی و امداد و نجات در خوزستان

دوره آموزش عملی اصول حیات بخشی و امداد و نجات با جت اسکی در خوزستان برگزار شد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از برگزاری دوره آموزش عملی استفاده از جت اسکی K38  ویژه نجاتگران این جمعیت در دزفول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، صادق سلامت اظهار کرد: ۲۰ نجاتگر هلال احمر استان در نخستین دوره عملی اصول حیات بخشی و امداد و نجات جت اسکی K38 در منطقه ساحلی دز در دزفول شرکت کردند.

وی با بیان اینکه این دوره آموزشی با همکاری انجمن جت اسکی کشور و با حضور مربیان تیم ملی برگزار شد، افزود: 20 نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر خوزستان از شهرستان های شوشتر، دزفول و خرمشهر، نحوه عملی و اصول حیات بخشی و امداد و نجات با جت اسکی در آب‌های آزاد را فراگرفتند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: به دلیل وجود آب‌ها و سواحل فراوان سالانه حوادث و سوانح زیادی در این مناطق رخ می‌دهد که مهم‌ترین آن غرق شدگی به دلیل عدم آشنایی با فنون شنا به ویژه در آب‌های آزاد است.

سلامت گفت: جریان آب کارون در شوشتر و دز در دزفول از نوع گردابی و نیازمند مهارت بسیار بالای شنا است و بیشترین آمار غرق شدگی را در این نوع آب‌ها داریم.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر خوزستان به منظور کاهش آمار تلفات حوادث آبی و افزایش سرعت امداد رسانی اقدام به تکمیل بخش امداد و نجات ساحلی و دریایی کرده و این مسئله برای ما از اهمیت اساسی برخوردار است.

به گفته معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان، دوره تئوری نحوه کار و اصول حیات بخشی و امداد و نجات با جت اسکی شهریورماه سال جاری در اهواز برگزار شده بود.