امروز   دوشنبه   مورخ   30/ارديبهشت/1398   ساعت 02:49
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 15/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 277
کد خبر : 3644
نمایش پهپادهای امدادی خوزستان در نمایشگاه کیش

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان خبر داد:

نمایش پهپادهای امدادی هلال احمر خوزستان در نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی کیش

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: توانمندی های یگان پهپاد امداد و نجات این جمعیت در نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی کیش به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: هدف از حضور یگان پهپاد جمعیت هلال‌احمر خوزستان ارائه نمایش توانمندی‌های این یگان در مأموریت ها و عملیات های امدادی و حوادث و بحران ها و ارائه دستاوردهای آن بوده است.

وی با بیان این که یگان پهپاد امداد و نجات این جمعیت به عنوان نخستین یگان امداد و نجات کشور ازسال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: این یگان تاکنون توانسته موفقیت های مختلفی را در عملیات های امدادی و نجات جان انسان‌ها از مرگ حتمی در کارنامه خود ثبت کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان بیان کرد: استفاده از فناوری های نوین در عملیات و مأموریت های امدادی و سوانح و حوادث موجب افزایش چشمگیر سرعت ودقت در امدادرسانی، ارتقای توان تیم های عملیات امدادی و کاهش زمان امدادرسانی می شود.

دکتر خدادادی گفت: به دلیل جغرافیای خاص شمال استان که دارای مناطق کوهستانی، سخت گذر و پوشش گیاهی انبوه است انجام عملیات امدادی در این مناطق همواره با دشواری خاصی برای تیم های امداد و نجات همراه بوده که با حضور یگان پهپادی بیشتر این موارد رفع می شود.

وی با اشاره به دعوت از یگان پهپاد امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خوزستان برای حضور در نمایشگاه جهانی و بین المللی 2018، ادامه داد: یگان پهپاد امداد و نجات این جمعیت به عنوان تنها غرفه جمعیت هلال احمر کشور در نمایشگاه حاضر شد و مورد استقبال شخصیت های ملی و بین المللی قرار گرفت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان، یادآور شد: این غرفه در روز اول با حضور دکتر ستاری معاون علمی رئیس جمهور، وزیر دفاع، مشاور رئیس جمهور در امور اجرایی، فرماندهان نیروی هوایی ارتش روسیه و چین و جمعی از مسئولان ایرانی و خارجی گشایش یافت.

دکتر خدادادی اظهار کرد: این غرفه که مورد توجه بازدید کنندگان و مسئولین قرار گرفته بود، میزبان مسئولانی همچون رئیس سازمان فضایی ایران، مسئولین وزارت دفاع، مسئولین سازمان صنایع هوایی ایران، سفیر کشور کرواسی، معاون رئیس جمهور، فرماندهان نیروی هوایی ارتش روسیه و چین و وزارت راه و شهرسازی بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: در سومین روز حضور یگان پهپادی امداد و نجات این جمعیت در نمایشگاه، مدیرکل حراست جمعیت هلال احمر، مدیرعامل شرکت هلی کوپتری نوید، مشاور رئیس جمعیت هلال احمر و مدیرعامل هلال احمر کیش پس بازدید از غرفه، خواستار انتقال تجربیات این یگان به سایر استان ها شدند.