امروز   دوشنبه   مورخ   30/ارديبهشت/1398   ساعت 03:15
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 15/آذر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 284
کد خبر : 3645
مانور آتش سوزی در قطار مسافربری در زنجان

مانور آتش سوزی در قطار مسافربری در زنجان برگزارشد .

مانور آتش سوزی قطار مسافربری با همکاری اداره کل راه آهن شمالغرب زنجان ، جمعیت هلال احمر استان ، سازمان آتش نشانی استان و اورژانس 13 آذرماه ساعت 11 صبح برگزارگردید . 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان  زنجان  شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت : مانورآتش سوزی قطار مسافر بری درحد فاصل مسیر نیک پی – آذرپی بوقوع پیوست و تیمهای عملیاتی این جمعیت به خوبی توانستند توانایی خود را در امر امدادرسانی به مصدومان فرضی مانور به نمایش بگذارند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان اظهار کرد: با توجه به این‌که در طول شبانه‌روز ترددهای متعددی توسط قطارهای مسافربری زنجان به تبریز و زنجان به قزوین صورت می‌گیرد، ضروری به نظر می‌رسید که مانور مشترکی بین دستگاه‌های امدادی و راه‌آهن شمال غرب برگزار شود تا علاوه بر آموزش راه‌کارهای مقابله با حریق، به سطح قابل قبولی از آمادگی دست یابیم.

شهرام میرزایی با تاکید بر این‌که اجرای مانورهایی از این دست، زمینه را برای افزایش سرعت عمل و دقت نیروهای امدادی فراهم می‌کند، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مقوله‌ها در مواجهه با شرایط بحرانی، مدیریت بحران است؛ در واقع دستگاه‌های امدادی باید قبل از هر چیز، از آمادگی لازم برای مقابله با بحران و مدیریت شرایط بغرنج برخوردار باشند و با پیش‌بینی امکان وقوع چنین شرایطی، نقاط قوت خود را تقویت کنند.

وی با اشاره به این‌که خوشبختانه برای برگزاری مانور آتش‌سوزی، همه دستگاه‌های امدادرسان و اعضای ستاد بحران همکاری خوبی با یکدیگر داشتند، افزود: مانور فرضی در رابطه با آتش‌سوزی و تخلیه مسافران قطار زنجان به  میانه به خوبی اجرا شد و شاهد عملیات خوبی بودیم. البته امیدواریم که هیچ‌گاه شاهد وقوع حادثه در سطح استان نباشیم ولی اجرای این قبیل مانورها و هماهنگی بین دستگاه‌ها از ضروریات جامعه امروز است.

 گفتنی است : دراین مانور 8 تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر استان ازجمله ، تیم ارزیاب ، تیم واکنش سریع ، تیم جستجو ونجات ، تیم تخلیه مصدومین ، تیم کمک های اولیه ، تیم آنست ، خودرو نجات ، آمبولانس و .... با تمام تجهیزات و امکانات حضور داشتند و به 15 مصدوم فرضی آتش سوزیقطار امداد رسانی کردند .