امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 06:22
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 17/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 246
کد خبر : 3754
کرمان میزبان اولین دوره تخصصی کوهستان

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6345&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

کرمان میزبان اولین دوره تخصصی پایه جستجو و نجات در کوهستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: اولین دوره منطقه ای تخصصی پایه جستجو و نجات در کوهستان توسط سازمان امدادونجات در محل مرکز آموزش های تخصصی هلال احمر کرمان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: اولین دوره منطقه ای تخصصی پایه جستجو و نجات در کوهستان با حضور 51 امدادگر از استان های فارس، بوشهر، یزد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان و کیش به میزبانی استان کرمان در حال برگزاری است.

رضا فلاح افزود: این دوره آموزشی توسط سازمان امدادونجات و با همکاری معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان کرمان از مورخ 12 لغایت 17 دی ماه جاری در محل مرکز آموزش های تخصصی هلال احمر استان برگزار شده است.

وی با اشاره به سرفصل های آموزشی ارائه شده در این دوره خاطرنشان کرد: امدادگران شرکت کننده با مباحثی از جمله پیمایش، بقا و تغذیه در کوهستان، هواشناسی، ابزارشناسی، آشنایی با تجهیزات، کمک های اولیه در کوهستان و بیماری های ارتفاع، خطرات کوهستان، نحوه حمل مصدوم با بسکت، جهت یابی، انواع کارگاه و آموزش صعود و فرود توسط 4 نفر از مربیان مجرب کشوری آشنا می شوند.