امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 06:14
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 17/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 233
کد خبر : 3756
اسکان اضطراری 700 مسافر در مدارس خوزستان

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6340&_part=12&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان خبر داد:

سیل در منطقه شیرین بهار شهرستان اندیکا یک قربانی گرفت، اسکان اضطراری 700 مسافر در مدارس شبانه روزی، کشاور ز 45 ساله دزفولی نجات یافت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بارش شدید باران پنجشنبه در شهرستان اندیکا، منطقه شیرین بهار(شیمبار) را دچار سیل و گرفتگی شدید کرد و جاده دسترسی به منطقه که در حدود 5 کیلومتر است و در حاشیه دشت قرار دارد، مسدود شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: در پی بارش باران شدید، دشت شیمبار شهرستان اندیکا دچار سیل و آبگرفتگی وسیع شد و جاده دسترسی را مسدود کرد.

 

تکنسین فوریت های پزشکی در سیلاب اندیکا جان سپرد

وی افزود: در این سیل، یک خودروی اورژانس در سیلاب اندیکا غرق شد که بر اثر آن یک نفر از نیروهای امدادی نجات پیدا کرد و متأسفانه یک تکنسین اورژانس جان سپرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان اضافه کرد: عملیات جستجو و نجات ساعت ۶ صبح امروز با حضور ۱۸ نیروی امداد و نجات و با کمک افراد محلی و با استفاده از ۶ خودروی نجات و پشتیبانی، ۱ فروند قایق و ۱ فروند پهپاد در منطقه چلو آغاز شده بود و حدود ساعت 10 صبح پیکر این امدادگر اورژانس 400 متر بعد از محل حادثه پیدا شد.

 

رهاسازی سرنشینان 14 خودروی گرفتار در سیلاب، 700 مسافر اسکان اضطراری شدند

دکتر خدادادی ادامه داد: در این سیلاب 14 خودرو غرق شدند و زیر آب رفتند که همه سرنشینان خودروها توسط عوامل امداد و نجات هلال احمر شهرستان های اندیکا و مسجدسلیمان سالم به مکانی امن منتقل شدند.

وی گفت: همچنین در پی بارش باران و جاری شدن سیلاب در شمال خوزستان، مسیر اندیکا به شهرکرد مسدود شده بود و 700 مسافر که در مسیر اندیکا به شهرکرد در سیلاب گرفتار شدند توسط نیروهای امدادی امدادرسانی و در دو مدرسه شبانه‌روزی در بخش چلو و پاآب‌شلال اسکان اضطراری شدند و اقلام امدادی و معیشتی در میان آن‌ها توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان ادامه داد:400 خودروی گرفتار در پشت سیلاب در دو سمت مسیر اندیکا به استان چهارمحال و بختیاری پنجشنبه شب رهاسازی شدند.

دکتر خدادادی بیان کرد: این خودروها براثر بالا آمدن آب رودخانه شیرین بهار(شیمبار) در محور اندیکا - شهرکرد گرفتار شده بودند.

 

نجات یک خانواده 5 نفره عشایری در دزفول، کشاورز 45 ساله از دام سیلاب سالم بیرون آمد

وی با اشاره به سیلاب در دزفول، اظهار کرد: نیروهای امدادی در دزفول در ۴۸ ساعت گذشته به ۱۲ نفر امدادرسانی کردند. همچنین یک خانواده 5 نفری عشایری در منطقه پیر بانگو از توابع بخش شهیون اسکان اضطراری شدند و عوامل امدادی میان آن‌ها توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: در منطقه زاویه خرسان دزفول به علت بالا آمدن دبی رودخانه دز و فرو ریختن دیوار بلوکی، ۷ نفر به رودخانه سقوط کردند و توسط افراد محلی نجات یافتند. 4 نفر در محل درمان شدند و 3 نفر به مرکز درمانی منتقل شدند.

دکتر خدادادی همچنین از نجات جان کشاورز 45ساله در منطقه زاویه مشعلی دزفول پس از تلاش 6 ساعته امدادگران هلال احمر شهرستان خبر داد.

وی در تشریح این عملیات گفت: این کشاورز بعد از اتمام بارندگی های اخیر در شهرستان جهت بررسی شبانه به زمین کشاورزی خود مراجعه می کند که ناگهان براثر سیلاب ناشی از معیوب شدن قسمتی از سیل بند در محاصره آب قرار می گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان تصریح کرد: عملیات نجات این کشاورز گرفتار توسط  18 نیروی امداد و نجات انجام شد.

دکتر خدادادی در پایان اظهار کرد: افرادی که قصد سفر دارند، قبل از حرکت از وضعیت آب و  هوایی و راه‌های دسترسی اطلاع پیدا کنند که در مسیرهای سیلابی و برفی گرفتار نشوند.