امروز   شنبه   مورخ   17/خرداد/1399   ساعت 11:33
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 17/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 471
کد خبر : 3760
دوره بازآموزی خواهران در مدرسه امداد و نجات قم

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6350&_part=20&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

۱۸۰ نفر از امدادگر قمی در دوره بازآموزی مباحث امدادی شرکت کردند

دوره بازآموزی امدادی خواهران با حضور بیش از ۱۸۰ نفر از امدادگر در مدرسه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمدرضا بهرامی با بیان اینکه ارائه مستمر آموزش های امدادی به امدادگر موجب توان افزایی تیم های امدادی می شود، گفت: دوره بازآموزی امدادی خواهران با حضور بیش از ۱۸۰ نفر از امدادگر در مدرسه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این دوره امدادگران به ۴ گروه تقسیم شدند و هر گروه ضمن حضور در یک کارگاه آموزشی به صورت چرخشی مباحث را فرا گرفتند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: کار با آمبولانس، حمل تخصصی مصدوم، ارزیابی اولیه و ثانویه، کار با دستگاه فشار سنج و رگ گیری از مصدومان از سرفصل های آموزشی در این دوره به شمار می رود که با انجام کارگروهی و عملی همراه بود.

بهرامی ادامه داد: همچنین برگزاری کارگاه بعدی با مباحثی همچون، آشنایی با کیف احیاء، برپایی و نصب چادرهای امدادی و اسکان اضطراری، آشنایی با تروما و آتل بندی و... از دیگر دوره های پیش بینی شده برای بازآموزی امدادگران در راستای افزایش تئوانمندی های آنان است.

وی با اشاره به اینکه مدرسه امداد و نجات جمعیت هلال احمر به زودی میزبان دوره توان افزایی امدادگران خواهر است، افزود: این دوره با هدف انتخاب تیم واکنش سریع خواهران ضمن سنجش توانمندی و آمادگی امدادگران برگزار خواهد شد