امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 06:57
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 612
کد خبر : 3769
برگزاری پنجمین دوره آموزش های تخصصی امدادی در بیرجند

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6375&_part=4&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

برگزاری پنجمین دوره آموزش های تخصصی امدادی ویژه نیروهای امدادی داوطلب هلال احمر در بیرجند
رپیس جمعیت هلال احمر بیرجند با بیان اینکه دوره اسکان اضطراری به مدت 24 ساعت در بیرجند برگزار شد، گفت: در این دوره 28 نفر از اعضای هلال احمر شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، مریم خادمی با بیان اینکه دوره تخصصی اسکان اضطراری در بیرجند به پایان رسید، اظهار داشت: در این دوره حداقل استانداردها در اسکان اضطراری، طراحی و مکان یابی، مدیریت اردوگاه‌ها، برپایی اردوگاه، شناسایی خانوار و شناخت بیماری های شایع در اردوگاه آموزش داده شده و در پایان آزمون کتبی و عملی از شرکت کنندگان به عمل آمده است.
 رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه دور تخصصی پیش بیمارستانی با شرکت ۲۰ امدادگر به مدت ۴۵ ساعت نیز در حال برگزاری است، گفت: سرفصل هایی مانند شرح وظایف امدادگر پیش بیمارستانی، مدیریت صحنه، آناتومی و فیزیولوژی، مدیریت راه هوایی، تریاژ در حوادث، ارزیابی و تثبیت وضعیت مصدوم، مراقبت های اولیه در تروما، فوریت های پزشکی و محدودسازی حرکات و حمل مصدوم در این دوره آموزش داده می شود.
وی تعداد دوره های تخصصی برگزار شده در شهرستان بیرجند از ابتدای سال ۵دوره اعلام کرد و افزود: تعداد ۱۰۶ نفر در ۳ دوره گذشته شرکت کرده و موفق به دریافت گواهینامه شده اند.
وی هدف از برگزاری این دوره ها را ارتقای توان امدادی و افزایش آمادگی هلال احمر برای مقابله با حوادث و سوانح عنوان کرد و گفت: تا پایان سال برگزاری پنج دوره تخصصی دیگر برای نیروهای امدادی داوطلب هلال احمر نیز در دستور کار قرار دارد.