امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 07:42
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 425
کد خبر : 3770
امدادرسانی در طرح زمستانه درخراسان جنوبی
امدادرسانی به 308 حادثه دیده در طرح زمستانه امداد و نجات هلال‌احمر خراسان جنوبی
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی به 308 حادثه دیده از ابتدای اجرای طرح امداد ونجات زمستانه تاکنون خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، «حمزه اسعدزاده»اظهار کرد: طرح امداد و نجات زمستانه  از 22 آذراه همزمان با سراسر کشور و با مشارکت  سایر دستگاه‎ها در استان آغاز شده است و تا 22 اسفندماه 97 ادامه دارد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح امداد و نجات زمستانه به منظور امدادرسانی به مسافران در محورهای مواصلاتی اجرا می‌شود، گفت: 22 پایگاه ثابت و شش پایگاه سیار جمعیت هلال احمر در مدت زمان اجرای طرح امداد و نجات زمستانه، خدمات امدادی را به مردم ارائه می دهند.
اسعدزاده بیان کرد: از زمان آغاز طرح زمستانه تاکنون 96 مورد حادثه در استان به وقوع پیوسته که 58 نفر از حادثه‌دیدگان این حوادث توسط  گروه‌های امداد و نجات هلال‌احمر خراسان جنوبی نجات یافتند.
به گفته وی از این تعداد حادثه 68  مورد جاده‌ای، یک مورد نجات در کوهستان، 15 مورد شهری، 2 مورد صنعتی و کارگاهی و 10 مورد مراجعه حضوری بوده است که حوادث جاده‌ای بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه کل حادثه دیدگان 308 نفر بودند، عنوان کرد: از این تعداد 58 نفر نیاز به درمان داشتند و 38 نفر به مراکز درمانی انتقال و 20 نفر هم به صورت سرپایی مداوا شدند.
اسعدزاده  با اشاره به اینکه 131 تیم‌ در قالب 327 نیروی عملیاتی از ابتدای آغاز طرح  زمستانه تاکنون اعزام شدند، گفت: در این مدت نیز 78 دستگاه آمبولانس اعزام شده و یک مورد عملیات اطفای حریق انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه  از آغاز طرح امداد و نجات زمستانه خراسان جنوبی تاکنون 21 مورد عملیات‌های رها‌سازی انجام شده، ادامه داد: همچنین در این ماموریت‌ها 51 نفر توسط جمعیت هلال احمر استان اسکان داده شدند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی  تاکید کرد: متوسط زمان عملیات امداد رسانی هلال احمر 12 دقیقه و 9 ثانیه است و همچنین متوسط زمان اطلاع‌رسانی تا حضور امدادگران هلال احمر نیز 5 دقیقه و یک ثانیه بوده است.
اسعدزاده در ادامه با اشاره به مشکلات مربوط به حادثه جاده ای مرتبط با برخورد خودروها با شتر در سطح جاده‌های استان، گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون تعداد 39 حادثه برخورد خودرو با شتر در جاده های استان به وقوع پیوسته است.
وی با بیان اینکه برای حل این معضل باید تدابیر کوتاه مدت و بلند مدت اندیشیده شود، افزود: طراحی شبرنگ با ماندگاری بالا و نصب بر روی گردن شترها، نصب تابلوهای هشدار دهنده بیشتر در جاده، تدوین قوانینی برای جلوگیری از تردد بدون نظارت شترها و نصب سنسور در شتر و خودرو از جمله روش‌های پیشنهادی برای کاهش برخورد وسایل نقلیه با شترها است.