امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 07:19
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 24/دی/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 280
کد خبر : 3780
٦ ساعت عملیات جستجو برای یافتن جوان خراسانی

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6392&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی:
٦ ساعت عملیات جستجو برای یافتن جوان ٢١ ساله
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی از پیدا شدن جوان مفقودی در ساعات ٠٠:١٥ دقيقه بامداد امروز خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی،حمزه اسعدزاده افزود:در ساعت ١٨:٠٠ روز گذشته پس از تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان مبنی بر مفقود شدن جوانی در ارتفاعات مزار رزگ بلافاصله نیرو های امدادی هلال احمر به محل حادثه که در ١٢ کیلومتری شهرستان بیرجند بود اعزام شدند.
 
وی اظهار داشت: یک تیم واکنش سریع،دو تیم جستجو ، یک تیم نجات و یک تیم پشتیبانی متشکل از ٢٠ نجاتگر و یک قلاده سگ زنده یاب پس از دریافت اطلاعات و مکان ردیابی شده از سیگنال های گوشی فرد مفقودی توسط نیروی انتظامی عملیات جستجو را آغاز کردند.
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه عملیات جستجو و نجات برای پیدا کردن فرد مفقود شده از ساعات١٨:٠٠ تا ٠٠:١٥ دقيقه بامداد به طول انجامید گفت: نجاتگران پس از  ٦ ساعت عملیات جستجو توانستند فرد مفقود شده که جوان ٢١ ساله ای بود را در ارتفاعات آبشار چهارده نجات دهند.
 
اسعدزاده بیان کرد: نیرو های امدادی هلال احمر فرد مصدوم را که دچار سرمازدگی شده بود، پس از انتقال به پایین ارتفاعات و انجام اقدامات لازم به بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند منتقل کردند.
 
گفتنی است در این عملیات نیرو های آتش نشانی،نیروی انتظامی و تیم جستجو و نجات هیئت کوهنوردی شهرستان بیرجند حضور داشتند