امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 08:05
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 15/بهمن/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 468
کد خبر : 3844
امدادرسانی به ۳۴۵۵ خانوار خوزستانی آسیب‌دیده از سیلاب

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6517&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

امدادرسانی به ۳۴۵۵ خانوار خوزستانی آسیب‌دیده از سیلاب

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از امدادرسانی به ۳۴۵۵ خانوار آسیب‌دیده از سیلاب خبر داد و گفت: ارزیابی و امدادرسانی در مناطق بامدژ، بیت یدی و سید یدیم  اهواز در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، صادق سلامت با اشاره به امدارسانی جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق سیلابی اظهار کرد: تاکنون به ۳۴۵۵ خانوار امدادرسانی و اقلام مورد نیاز بین آنها توزیع شده است.

وی افزود: روستاهاى شیخ مندی، بیت یدی، بیت کاظم حیدر، مزرعه شبلی، زبید دبات، بیت خلیفه حیدر، بیت یباره، بیت سید خلف، بیت نور، بیت غایب و بیت محارب در شوش از سیل متاثر شده‌اند که به ۵۵۰ خانوار در این مناطق امداددرسانی شده است. همچنین در بخش چغامیش  روستای بنه عاطی، روستای زاویه حمودی، زاویه مشعلی، زاویه غریب و شهرک شهید بهشتی و روستای دهنور به ۲۸۴ خانوار امدادرسانی شده است. 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: همچنین روستاهای چم کنار، یزاب، دوهول، یبال رحمان، یریح، عبدالنبی و شیخ حسین در شوشتر از سیلاب متاثر شده‌اند که به ۵۳ خانوار آسیب‌دیده در منطقه چم کنار و شیخ حسین امدادرسانی شد.

وی عنوان کرد: همچنین به ۱۸۳۰ خانوار در روستاهای آلبوعفری، حجیه، چولانه، سمومیه، بنی نعامه، بیت کوار، رمیم، میهن آباد، دفار و مچریه در دشت آزادگان امدادرسانی شد. تاکنون به ۶۰۰ خانوار در شهر رفیع هویزه نیز امدادرسانی شده است.

سلامت بیان کرد: در مناطق شاهزاده عبدالله، بندر آباد، سوسن سربالار، آرام، چیتک و کموفه اندیکا به ۴۵ خانوار و در منازل روستایی بخش مرکزی، عشایر صیدون و عشایر میداود در باغملک ۲۰ خانوار امدادرسانی شدند. 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: همچنین به ۲۱ خانوار آسیب‌دیده در اندیمشک، ۳۰ خانوار در خرمشهر، ۱۴ خانوار در لالی و هشت خانوار آسیب دیده در گتوند امدادرسانی شده است. 

وی عنوان کرد: همچنین ارزیابی و امدادرسانی در مناطق بامدژ، بیت یدی و سید یدیم در اهواز در حال انجام است.