امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 06:58
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 23/بهمن/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 548
کد خبر : 3859
اعزام تیم‌های واکنش سریع به «رفیع» در پی احتمال سیلاب

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6593&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

اعزام تیم‌های واکنش سریع به «رفیع» در پی احتمال سیلابی شدن شهر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به بالا آمدن آب در شهر رفیع و احتمال سیلابی شدن شهر، از اعزام تیم‌های واکنش سریع و امداد و نجات هلال احمر به این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دکتر علی خدادادی با اشاره به امدادرسانی در مناطق سیلابی از روز گذشته تاکنون، اظهار کرد: امروز (۲۱ بهمن‌ماه) از سوی بخشداری بستان به جمعیت هلال احمر شهرستان دشت آزادگان اعلام شد که سیل‌بند روستای کصر واقع در بستان شکسته شده و روستا دچار سیل و آبگرفتگی شده است.

وی افزود: این شکستگی در اثر افزایش دبی رودخانه کرخه و به دلیل بارش‌های سنگین در بالادست سد کرخه (شمال خوزستان) رخ داده و روستای کصر واقع در شهر بستان دچار سیل و آبگرفتگی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با بیان اینکه به ۱۵ خانوار این روستا امدادرسانی شده است، اظهار کرد: خساراتی به اثاثیه منازل نیز گزارش شده است.

دکتر خدادادی گفت: همچنین به پنج خانوار در روستای گلال مورد امدادرسانی شد. با توجه به بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر و برخی منازل، این خانوارها در منطقه امن در مجاورت روستا، اسکان اضطراری داده شدند.

وی با اشاره به امدادرسانی به ۲۶ خانوار آسیب‌دیده در هفتکل، ادامه داد: به دلیل بارش شدید باران و ریزش جاده مواصلاتی میان روستاهای قلعه گبری و مناطق عشایرنشین منطقه بزگری، دمشکف و نمره دو، ۲۶ خانوار عشایری با کمبود امکانات رفاهی و گرمایشی مواجه شدند که پس از اعزام تیم ارزیاب هلال احمر هفتکل، اقلام امدادی بین افراد آسیب‌دیده توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: همچنین به دلیل بالا آمدن آب در شهر رفیع و احتمال سیلابی شدن شهر، تیم واکنش سریع هلال احمر خوزستان به همراه تیم امداد و نجات هلال احمر هویزه به شهر رفیع اعزام شده‌اند.

دکتر خدادادی گفت: تیم‌های امداد و نجات هلال احمر خوزستان با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال بارش‌های شدید و سیلابی شدن رودخانه‌ها در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.