امروز   پنج شنبه   مورخ   31/مرداد/1398   ساعت 07:30
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 25/اسفند/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 388
کد خبر : 3913
شرکت 360 نجاتگر زنجان در طرح نوروزی هلال احمر

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6742&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

360 امدادگر و نجاتگر در طرح نوروزی هلال احمر شرکت می کنند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در طرح ملی امداد و نجات نوروزی در 18پایگاه امداد و نجات استان با بکارگیری 360 نفر امدادگر و نجاتگر به مسافران و هم استانی ها خدمات رسانی می شود.

شهرام میرزایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اهداف از اجرای این طرح را افزایش آمادگی توان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جهت ارائه مطلوب ترین و سریع ترین عملیات، پاسخگویی به در راه ماندگان و آسیب دیدگان ناشی از تصادفات جاده ای در ایام تعطیلات نوروزی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: ایجاد اطمینان خاطر و آرامش فکری مسافران با حضور نیروهای امدادی و فرهنگ سازی در زمینه سفر و کاهش تلفات جاده ای منطبق بر اصول و اهداف جمعیت هلال احمر از دیگر اهداف طرح امداد و نجات نوروزی است.

این مسئول ادامه داد: اعزام تیم های عملیاتی به منظور ارائه خدمات امداد و نجات به آسیب دیدگان حوادث ترافیکی و جاده های برون شهری، اعزام تیم های عملیاتی به منظور ارائه خدمات امداد و نجات به حادثه دیدگان حوادث کوهستان از جمله خدمات این خدمات است.

وی اضافه کرد: پست های ثابت و سیار خدمات بشر دوستانه جمعیت با رویکرد ایمنی، فرهنگ سازی در زمینه سفر، کاهش تلفات جاده ای و سلامت و حساس سازی هموطنان نسبت به سلامت سفر از دیگر اقدامات است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: بکار گیری 360 نفر امدادگر و نجاتگر، هشت پیرانپزشک ، 19 دستگاه آمبولانس ، استقرار تیم امداد هوایی و بالگرد در پایگاههای این استان استقرار تیم امداد و نجات کوهستان و تیم توانا (خواهران) از برنامه های جمعیت هلال احمر برای این ایام است.

وی اظهار داشت: هلال احمر در این طرح هشت دستگاه خودروی نجات، 9 دستگاه موتور آمبولانس، 14 دستگاه خودروهای پشتیبان کمک دار، سه دستگاه خودرو چند منظوره آرگو برای امداد رسانی استفاده خواهد کرد.

میرزایی افزود: بر این اساس این جمعیت چهار دوره بازآموزی امداد و نجات ویژه نجاتگران و پرسنل پایگاه های امداد ونجات جاده ای، دوره امداد و نجات پیش بیمارستانی چهار دوره با 180 فراگیر، دوره امداد و نجات جاده ای چهار دوره با 160 فراگیر و دوره ترابری امدادی و لجستیک 2 دوره با 60 نفر فراگیر را برگزار کرده است.

این مسئول ادامه داد: در طرح ملی ایمنی و سلامت راهنمای مسافرین نوروزی 16پست راهنمای مسافران نوروزی مبادی ورودی، خروجی، مراکز تاریخی و دیدنی استان به تعداد 221 نفر مستقر می شوند که از این تعداد 6 پست درزنجان - یک پست ابهر- سه پست خدابنده، یک پست طارم- 2 پست ماهنشان - یک پست خرم دره، یک پست یک خیمه نماز در پست شهرستان ایجرود خدمات رسانی خواهن کرد.

به گفته این مسئول، هزمان با آغاز طرح امداد و نجات نوروزی هلال از 25 اسفند امسال این مراسم با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور و با بازدید پایگاههای امداد و نجات استان آغاز می شود.