امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398   ساعت 06:39
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 28/اسفند/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 317
کد خبر : 3924
عملیات های نجاتگران آذربایجان شرقی در سال ۹۷؛

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6783&_part=13&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

عملیات های نجاتگران آذربایجان شرقی در سال ۹۷؛

 امدادرسانی به هزار و  ۵۸۶ مورد حادثه و نجات هزار و ۲۸۳ نفر از مصدومان حوادث

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی طی سال جاری  هزار و ۵۸۷ موردعملیات امدادی انجام داده اند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  مثنی حیاتی در مصاحبه با خبرنگاران به تشریح عملیاتهای  نجاتگران  جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از ۱۵ فروردین تا ۲۵ اسفند سال جاری پرداخت.

وی افزود: نجاتگران جمعیت آذربایجان شرقی مستقر در ۲۷ پایگاه  امدادو نجات جاده ای ثابت و ۲  پایگاه امداد و نجات  کوهستان،  به صورت ۲۴ ساعته در خدمت هموطنان بوده و در طی این مدت یک هزار و ۵۸۶ عملیات امدادرسانی انجام داده و یک هزار و ۲۸۳ نفر از مصدومان حوادث را نجات داده اند.

حیات ادامه داد :حوادث رایج در استان آذربایجان شرقی شامل حوادث جاده ای ،برف و کولاک ،سیل و آبگرفتگی، غرق شدگی در سدها و رودخانه ،آتش سوزی و سقوط از ارتفاع در کوهستان‌ها و همچنین حوادث روستایی را شامل می‌شود که از میان حوادثی که نجاتگران جمعیت هلال احمر امدادرسانی کرده اند ،حوادث جاده ای با ۱۰۶۱ مورد حادثه در صدر حوادث بوده و حوادث برف و کولاک و حوادث کوهستان هرکدام با ۱۰۸ و ۹۶ مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی افزود: در این حوادث بالغ بر هزار و ۲۸۳ نفر توسط نجاتگران رسیدگی شده و ۹۱۴ نفر از مجروحان و مصدومان حوادث جهت ادامه درمان با آمبولانس های هلال احمر توسط نجاتگران به نزدیک ترین مراکز درمانی انتقال یافته و ۳۶۶ نفر نیز به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

حیاتی خاطر نشان کرد :در طول سالجاری  ۳۴۲نفر از هموطنان در راه مانده نیز در پایگاه‌های امداد جاده ای اسکان و خدمات رایگان در اختیار آنها قرار گرفته و بالغ بر ۸۷ بسته غذایی در میان اسکان داده شده گان توزیع شده است.

وی با اشاره به اقدام منحصر به فرد نجاتگران هلال احمر در حوادث و سوانح افزود :یکی از اقدامات مهم نجاتگران در حوادث مخصوصاً سوانح جاده‌ای رهاسازی مجروحان و مصدومان گرفتار در میان آهن پاره‌های خودروها و احیاناً رهاسازی تصادف فوت شدگان است که با بهره گیری از خودروهای نجات وست‌های مخصوص برش هیدرولیک و ست های با دی پنوماتیک که بر روی خودروهای نجات سوارند، صورت می‌گیرد که در سال جاری بیش از ۱۶۷ مورد عملیات رهاسازی صورت گرفته است.

حیاتی به زمان حضور نجاتگران در صحنه عملیات حوادث جاده ای از زمان اطلاع  به جمعیت تا حضور در صحنه تصادف اشاره  کرد و گفت ؛زمان حضور نجاتگران از بدو اطلاع  تا حضور در سر صحنه حوادث ۱۰ دقیقه و ۲۳ثانیه می‌باشد که امیدواریم با افزایش درصدپوشش امدادی استان و افزایش تعداد پایگاه های جاده ای زمان امدادرسانی نیز به کمترین زمان ممکن تقلیل یابد.