امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398   ساعت 06:40
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 01/فروردين/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 271
کد خبر : 3933
حضور هلال احمر قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س)

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=6803&_part=7&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1


حضور ویژه هلال احمر برای شب سال تحویل در حرم مطهر حضرت معصومه(س)/ تولیت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س) در قم به پویش بهرفت ملحق شد

نوزدهمین دوره ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در حالی نخستین روزهای خود را پشت سر می گذارد که جمعی از مسولان استانی در قم به پویش بهرفت پیوستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ مسولین با تبریک آغاز سال جدید و آرزوی موفقیت برای اعضای هلال احمر، ارائه خدمات متنوع فرهنگی هلال احمر قم را قابل تحسین ارزیابی کردند و ضمن امضای میثاق نامه به پویش ملی "بهرفت " بهبود رفتارهای ترافیکی پیوستند.

در نخستین روزهای اجرای نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی؛ آیت الله سعیدی، تولیت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س) و امام جمعه استان قم با امضای میثاقنامه بهرفت به عضویت این کمپین مردمی پیوست.

وی با نگارش یادداشتی در بنر این طرح نوشت: ان شاءالله رانندگان عزیز با رعایت موارد میثاق نامه سال خوبی را برای خود و دیگران رقم بزنند.

بر اساس این گزارش؛ سازمان جوانان هلال احمر به منظور فرهنگسازی و دعوت از مردم به رانندگی بدون تخلف در ایام نوروز و با ‏پشتوانه هزاران جوان داوطلب و شبکه گسترده پایگاه های این سازمان در مبادی ورودی و خروجی شهرها، با ‏راه اندازی کمپین بهرفت و مشارکت شخصیت های سیاسی، اجتماعی، ورزشی و هنرمندان تلاش می کند ‏تا مسافران نوروزی را به رانندگی بدون تخلف و ایمن دعوت نماید.‏

در این طرح، مردم با امضای میثاقنامه کمپین، متعهد می شوند که نکات ایمنی را در هنگام رانندگی رعایت کنند.‏

پیوستن سایر مسولان قم به کمپین بهرفت در نشست ستاد تسهیلات زائرین نوروزی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت برگزار شد، با امضای بنر پویش توسط مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، مدیرحرم مطهر، و معاون امور گردشگری زائران و مدیرکل بحران استانداری ادامه یافت.

یادآور می شود؛ علاوه بر ۲۶ پستثابت و سیار جوانان در اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی نیز امدادگران در استان قم و بخش های تابعه در ۱۶ پایگاه امدادی ثابت و موقت ضمن آمادگی کامل مشغول ارائه خدمات به مراجعان هستند.

*حضور ویژه هلال احمر برای شب سال تحویل در حرم مطهر حضرت معصومه(س)
دکتر گل فشان در دیدار با تولیت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س)ضمن تبریک سال نو به تشریح فعالیت های نوروزی جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و جوانان پرداخت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه نیروهای هلال احمر نوروز امسال به صورت ویژه در حرم مطهر بانوی و اطراف آن حضور خواهند یافت، گفت: در طول ایام سال دو اکیپ خواهر و برادر به زائران حرم مطهر خدمت‌رسانی خواهند داشت.

محمد گل فشان ظهر امروز در نشست ستاد تسهیلات زائرین نوروزی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت برگزار شد، با بیان اینکه نیروهای هلال احمر داوطلبانه در طول سال به ویژه ایام نوروز در خدمت مردم هستند، اظهار کرد: طرح نوروزی هلال احمر از ۲۵ اسفندماه آغاز شده و جمعیت هلال احمر جدای از فعالیت‌های امدادی که در ۱۶ پایگاه سیار و ثابت دنبال می‌شود، ۲۶ پایگاه جوانان راهنمای زائر را در نقاط مختلف شهر قم برپا کرده است.

وی از اجرای کمپین «نه به تصادفات» در راستای ترویج فرهنگ رانندگی صحیح در قم یاد کرد و گفت: امسال برای شناسایی نقاط حادثه خیز در جاده‌ها اقدامات مورد نیاز را انجام داده تا پایگاه‌های امدادی در مکان‌های مورد نیاز برپایی شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه پایگاه امدادی جاده گرمسار از امسال در راستای ارائه خدمت به مردم در کیلومتر ۵۰ این جاده به صورت دائمی فعال خواهد بود، تصریح کرد: امیدواریم امسال نیز بتوانیم همانند سال گذشته ارائه خدمات درمانی را به شیوه مطلوب رقم بزنیم.

وی ادامه داد: خادمان و مسئولان آستان مقدس بانوی کرامت در سال‌های گذشته با حضور در جمع نیروهای پایگاه‌های امدادی و راهنمای زائرین موجب دلگرمی نیروهای هلال احمر می‌شدند که امیدواریم این امر امسال نیز مورد توجه قرار گیرد.

گل فشان با اشاره به اینکه نیروهای هلال احمر نوروز امسال به صورت ویژه در حرم مطهر بانوی و اطراف آن حضور خواهند یافت، مطرح کرد: در طول ایام سال دو اکیپ خواهر و برادر به زائران حرم مطهر خدمت‌رسانی خواهند داشت