امروز   شنبه   مورخ   14/تیر/1399   ساعت 23:13
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 23/ارديبهشت/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2662
کد خبر : 4134
تحویل نمادین بسته‌های غذایی برنامه جهانی غذا برای مناطق سیل‌زده

تحویل نمادین بسته‌های غذایی برنامه جهانی غذا برای مناطق سیل‌زده

تحویل نمادین بسته‌های غذایی برنامه جهانی غذا برای مناطق سیل‌زده

مراسم تحویل نمادین بسته‌های غذایی یک ماهه، تهیه شده از طرف برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد با حضور رئیس سازمان امداد و نجات و نماینده برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت؛ مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در این مراسم گفت: بالغ بر ۲ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم درگیر سیل اخیر کشور بودند و از حمایت سازمان برنامه جهانی غذا برای همکاری با مردم ایران تقدیر و تشکر کرد.

همچنین نماینده برنامه جهانی غذا در این مراسم گفت: حضور ما در ایران برای حمایت از پناهندگانی است که در ایران زندگی می‌کنند و براساس یادداشت‌تفاهمی که با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران داریم؛ در زمان لزوم، کمک‌های خود را از طریق سازمان امداد و نجات به مردم خواهیم رساند.

وی گفت: مردم ایران باید بدانند ما هم در کنار بقیه سازمان‌ها و ارگان‌های امدادرسان در کنار مردم ایران هستیم. طبق روال سازمان ملل برای ارزیابی ابعاد حادثه، سفری به مناطق سیل‌زده داشتیم و در حال حاضر ضمن بررسی مشاهدات، براساس منابع مالی و سیاست‌های سازمان، پروژه‌ای را برای امدادرسانی به مردم سیل‌زده تعریف کردیم تا شاید سهم کوچکی در تهیه سبدهای غذایی ماهیانه داشته باشیم.

نگار گرامی افزود: همواره تلاشمان بر این بوده که سبدهای هدف را از منابع داخلی کشور تامین کنیم و این سبدها تا حد امکان مشابه سبدهایی است که جمعیت هلال احمر در مناطق سیل‌زده توزیع کرده است.

نماینده برنامه جهانی غذا گفت: پس از بررسی تصمیم گرفتیم اقلام را از بازارهای داخلی خریداری کنیم زیرا از نظر کیفیت، سرعت در تهیه و توزیع، کاهش هزینه حمل و نقل و بسته‌بندی بهتر است. مراحل بسته‌بندی این اقلام بزودی به پایان می رسد و در مناطق سیل زده توزیع می شود.