امروز   سه شنبه   مورخ   14/مرداد/1399   ساعت 09:52
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 25/خرداد/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 819
کد خبر : 4199
هلال احمر زنجان، استان نمونه در اجرای مانور زلزله

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7249&_part=3&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

هلال احمر زنجان، استان نمونه در اجرای مانور زلزله مدارس شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بر اساس ارزیابی سازمان مدیریت بحران کشور، جمعیت هلال احمر این استان جزو استان های نمونه در اجرای بیستمین مانور زلزله مدارس سطح کشور شد.

به گزارش روز چهارشنبه/ 21خرداد/ روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی افزود: بیستیمن مانور زلزله مدارس در استان زنجان با شعار" مدرسه ایمن  - جامعه تاب آور" اجرا شده بود.

وی تاکید کرد: زلزله یکی از حوادثی به شمار می رود که به طور معمول خسارت های زیاد جانی و مالی را به کشور وارد می کند که باید بتوانیم با آموزش برای گروه های مختلف مردم را برای مقابله با این حادثه آماده کنیم تا خسارت های ناشی از آن کاهش یابد.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به اینکه دانش آموزان بهترین سفیران و نمایندگانی به شمار می روند که اطلاعات و آگاهی های خود را به خانواده ها منتقل می کنند، بهترین راه بالا بردن سطح توانمندی جامعه در برابر زلزله از طریق دانش آموزان محقق می شود.

میرزایی تاکید کرد: برهمین اساس روند ارتقای سطح توانمندی جامعه براساس چارچوب برنامه "مدارس ایمن – جامعه تابآور" بازنگری و تلاش شد تا مدارس ایمن در برابر زلزله به كانون ارتقای ایمنی و پایگاه مدیریت بحران در سطوح محلی تبدیل شود.

وی یادآوری کرد: در این راستا و با توجه به افق چشم انداز برنامه "مدرسه ایمن– جامعه تابآور"، بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با رویكرد جامعه محور در سطح مدارس استان زنجان برگزار شد که خوشبختانه این استان جزو یکی از استان های برتر در برگزاری این مانور شد.