امروز   پنج شنبه   مورخ   21/آذر/1398   ساعت 12:39
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 29/تیر/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 842
کد خبر : 4269
دو عملیات سخت ونفس گیرنجاتگران استان ایلام

 

دو عملیات سخت ونفس گیرامداد ونجات کوهستان دیروز جمعیت هلال احمر استان ایلام

در یک عملیات مرد ۵۲ ساله از مرگ حتمی نجات یافت و در عملیاتی دیگر فرد گرفتار شده در ارتفاعات روستای شیخ مکان از خطر سقوط نجات پیدا کرد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: مرد ۵۲ ساله ای که در ارتفاعات شهرک ولیعصر (دره شهر) سقوط کرده بود با حضور به موقع و تلاش نیروهای هلال احمر از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، جواد بیگ محمدی بیان کرد: دیروز ساعت ۹:۵۳ دقیقه در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل وهماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان ایلام (EOC) مبنی بر سقوط فردی۵۲ ساله از ارتفاعات پشت ارش در شهرک ولیعصر بلافاصله تیم پایگاه  امداد و نجات شهرک ولیعصر و یک تیم از شهرستان دره شهر به محل حادثه اعزام شدند.

بیگ محمدی افزود: فرد حادثه دیده که به علت سقوط از ارتفاع از ناحیه لگن پای راست به شدت دچار شکستی شده بود پس از اقدامات درمانی اولیه در محل، با کمک نیروهای محلی  از مسیرهای صعب العبور و در گرمای شدید و طاقت فرسای هوا  به پایین کوه منتقل و سپس توسط آمبولانس به مرکز بهداشت و درمان بدره منتقل گردید.

این عملیات ساعت ۱۸ دیروز با انتقال مصدوم به بیمارستان شهر بدره با موفقیت به پایان رسید.

 

دومین عملیات نجات جان فرد گرفتار شده در ارتفاعات روستای شیخ مکان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ایلام در ادامه از نجات یک فرد گرفتار شده در ارتفاعات شیخ مکان(دره شهر) توسط نیروهای هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، جواد بیگ محمدی گفت: دیروز و در عملیاتی دیگر ساعت ۱۶:۰۱ دقیقه در پی تماس تلفنی فرد گرفتار شده با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان‌ ایلام(EOC) بلافاصله دو تیم امداد و نجات کوهستان از شهرستان دره شهر به محل حادثه اعزام شدند.

بیگ محمدی افزود: پس از حضور تیم امداد و نجات کوهستان در محل حادثه در ارتفاعات شیخ مکان، تلاش برای نجات فرد گرفتار آغاز وخوشبختانه فرد گرفتار شده از خطر سقوط حتمی نجات یافت.

این عملیات در ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه دیروز با نجات فرد گرفتار شده به پایان رسید.