امروز   دوشنبه   مورخ   23/تیر/1399   ساعت 16:45
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 12/مرداد/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 1836
کد خبر : 4295
افزایش توان تیم های آنست هلال احمر قم

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7459&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

افزایش توان تیم های آنست هلال احمر قم


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم از تقویت توان تیم های آنست و افزودن دو سگ به این تیم در استان قم به عنوان نخستین استان کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اشاره به اهمیت توان افزایی و تقویت توان تیم های امدادی و به روزرسانی تجهیزات امداد و نجات استان قم اظهار کرد: در این راستا استان قم به عنوان نخستین استان در کشور، اقدام به افزایش توان تیم های آنست هلال احمر استان قم با افزودن دو سگ به این تیم کرده است.

وی با اشاره به خصوصیت های جسمی و توانایی های این سگ های آنست گفت: "لابرادو" یکی از نژادهای پر طرفدار است و از سایز متوسط تا بزرگ، با بدنی محکم و ورزیده که با هوش در دنیا شناخته می شوند و علاوه بر قابلیت های حرکتی و ورزشی ای که دارند، این سگ ها توانایی کشف مواد مخدر و مواد منفجره را دارند و نجات غریق و جستجو و نجات از دیگر توانمندی های این سگ ها به شمار می رود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه طول عمر متوسط این نژاد 12 سال و 3 ماه برآورد شده است و برخی تا 19 سال عمر میکنند. افزود: این زمان برای تربیت و بکارگیری این سگ ها در حوادث میتواند بیش از یک دهه تیم های آنست را آماده حضور در حوادث کند.

سلیمی با تاکید بر اینکه این سگ ها از نژاد باهوشترین سگ ها انتخاب شده اند و به همین دلیل مناسبِ ماموریت ها نجات و شناسایی و جست و جو هستند. گفت: تربیت آسان، یکی از دلایل بکارگیری این سگ ها در هلال احمر است.

وی با بیان اینکه این سگ ها از سوی سازمان امداد و نجات کشور تحت آموزش قرار گرفته و در تست‌های اخذ شده نیز موفق بوده خاطرنشان کرد: این سگ‌ها پس از آموزش در اختیار استان قم قرار گرفته اند و پیش بینی می شود با کمک این سگ‌ها عملیات جستجو برای یافتن افراد مفقود شده را در مدت زمان کمتری انجام شود.