امروز   پنج شنبه   مورخ   19/تیر/1399   ساعت 14:48
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 30/شهریور/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2999
کد خبر : 4361
هفت ساعت تلاش برای نجات جان ۲ کوهنورد در سیرجان

https://185.50.37.31/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7614&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

توسط نجاتگران کرمانی محقق شد؛ هفت ساعت تلاش برای نجات جان ۲ کوهنورد در سیرجان

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از تلاش هفت ساعته نجاتگران این جمعیت برای نجات جان ۲ کوهنورد در کوه های "سیاه کوه" در شهرستان سیرجان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح گفت: صبح امروز در ساعت ۱۱:۳۰ در طی تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر استان مبنی بر گرفتارشدن و مصدومیت ۲ کوهنورد در ارتفاعات ۲۵۰۰ متری در کوه های "سیاه کوه" واقع در شهرستان سیرجان بلافاصله نیروهای امدادی از شهرستان سیرجان به محل حادثه اعزام شدند.

 وی با اشاره به اعزام ۱۸ نفر از نجاتگران و پرسنل هلال احمر سیرجان در قالب ۵ تیم به محل وقوع حادثه افزود: پس از اینکه نجاتگران به حادثه دیدگان دسترسی پیدا کردند، یکی از کوهنوردان دچار شکستگی در ناحیه سر و دست شده بود که پس از اقدامات کمک های اولیه جهت انتقال در بسکت فیکس شد.

 وی خاطرنشان کرد:  با توجه به صعب العبور بودن ارتفاعات سیاه کوه و مصدومیت کوهنورد حادثه دیده، بلافاصله تیم واکنش سریع هلال احمر استان توسط بالگرد به منطقه حادثه اعزام شد.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه این عملیات به مدت ۷ ساعت به طول انجامیده است، تصریح کرد: بدلیل عدم امکان فرود بالگرد در منطقه، نجاتگران تیم واکنش سریع در ارتفاع و فضای معلق مصدوم فیکس شده در بسکت را به داخل بالگرد انتقال دادند.

 فلاح در پایان با اشاره به شرایط سخت جغرافیایی و نقطه یابی محل حادثه برای نیروهای امدادی افزود: خوشبختانه مصدوم توسط بالگرد هلال احمر به بیمارستان امام رضا (ع) در سیرجان انتقال یافت.

 لازم به ذکر است کوه های "سیاه کوه" در ۳۵ کیلومتری محور سیرجان _ شیراز واقع شده است.