امروز   شنبه   مورخ   18/مرداد/1399   ساعت 14:01
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 19/آبان/1398
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 2108
کد خبر : 4450
اهدا۵۷۴ بسته لوازم خانگی به خانوار های سیل زده ایلام

http://raro.ir/webmail/?_task=mail&_mbox=INBOX&_uid=7802&_part=2&_action=get&_extwin=1&_mimewarning=1&_embed=1

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت:

۵۷۴ بسته لوازم خانگی به خانوار های سیل زده استان ایلام اهدا شد

درمراسمی باحضور فرماندار سیروان، مدیر کل مدیریت بحران، مدیر عامل جمعیت هلال احمر و جمعی دیگر از مسئولین محلی بسته های لوازم خانگی به سیل زدگان شهرستان سیروان تحویل داده شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، فرماندار سیروان در این مراسم گفت: هلال احمر یک جایگاه مثبت در ذهن همه مردم سیل زده این شهرستان دارد.

رحیمی مقدم بیان کرد: در سیل فروردین ماه امسال هلال احمر یکی از اولین گروه هایی بود که پای کار بودند و با امداد رسانی به سیل زدگان به مردم روحیه می دادند.

مدیر کل مدیریت بحران استان ایلام هم در این مراسم اظهار داشت: کل مجموعه هلال احمر در کشور بدور از هرگونه تبعیض ، نژاد ، خون و رنگ به خلق الله خدمت می کند و به ویژه در استان ایلام مجوعه ای همراه و به عنوان بازوی راست بحران در حوادث ، همیشه پای کار هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: از طریق اعتمادی که مردم شریف ایران اسلامی به هلال احمر دارند مردمی که در همه عرصه ها به همنوعان خود کمک می کنند این اقلام توسط جمعیت هلال احمر کشور از محل واریزی نقدی کمکهای مردم نوع دوست به سیل زدگان خریداری و تهیه گردیده است.

حسین عارفی بیان کرد:این اقلام در راستای کمک رسانی به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه امسال در شهرستان های دره شهر و سیروان انجام گرفت.

وی افزود: از مجموع ۵۷۴ خانوار شناسایی شده برای دریافت این بسته ها  ۲۳۱ خانوار در شهرستان سیروان و ۳۴۳ خانوار در شهرستان دره شهر است.

وی عنوان کرد: لیست خانوار های شناسایی شده توسط مدیریت بحران استانداری به وزارت کشور و از آنجا به جمعیت هلال احمر ارسال شده و پس از بررسی های صورت گرفته خانوارهای حائز شرایط مشخص گردیدند و بر اساس اسناد و مدارک مورد نیاز، پک لوازم خانگی توسط داوطلبان هلال احمر به این خانوارها اهداء شد.

وی گفت: این اقلام شامل یک دستگاه یخچال ، گاز ، یک تخته فرش و دوتخته پتو می باشد که به ۵۷۴ خانوار سیل زده استان اهداء می شوند.

در این مراسم به صورت نمادین حواله این اقلام به ۱۰ خانوار اهدا شد و مابقی بسته‌ها توسط جمعیت هلال احمر شهرستان توزیع می‌شوند.